آخرین اخبار

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار که روز پنج شنبه شانزدهم بهمن ماه و با حضور رییس دانشگاه، معاونین و مدیران گروه دانشکده کشاورزی تشکیل شد دکتر حب نقی رییس دانشگاه ضمن ابراز مسرت از این دیدار، دانشکده کشاورزی را بنیان و اساس دانشگاه ارومیه خواند و وجود آن را غنیمتی برای منطقه و استان دانست


رییس دانشگاه ارومیه گفت: رسالت دانشکده کشاورزی، تربیت دانشجویانی است که نه تنها بعد از تحصیل بیکار نمانند بلکه خودشان بتوانند شغل ایجاد نمایند بیکاری فارغ التحصیلان کشاورزی امروز یک معضل است و باید برای این معضل چاره ای بیندیشیم.


دکتر حب نقی تصریح نمود: گر چه خشک شدن دریاچه ارومیه یک فاجعه تلخ است ولی امکانی فراهم آورده است که بتوانیم روشها و ره یافت خودمان را نسبت به کشاورزی تغییر دهیم و با انتخاب استفاده از روشهای نوین کشاورزی، استفاده از گونه های مقاوم به کم آبی و دیگر روشها و تربیت دانشجویان توانمند و متخصص بن بست ها را بشکنیم ضمن اینکه دوره های آموزشی نیز با توجه به شرایط اقلیمی باید تغییر یابد و سرفصل های جدید تعریف شود.


رییس دانشگاه ارومیه در پایان خاطرنشان ساخت: کشور باید در تولید غذا مستقل باشد و بخش عمده ای از این امنیت غذایی به فارغ التحصیلان دانشکده کشاورزی و امور پژوهشی هدفمند که در این خصوص صورت می پذیرد و تحقیقاتی که ملاک انجام آن، کسب نمره از اساتید نباشد؛ بر می گردد.


دکتر عباس صمدی رییس دانشکده کشاورزی ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: زمین های دانشگاه سرمایه ملی است و ما باید به بهترین و مطلوب ترین شکل از آن بهره ببریم.


وی افزود: تصمیمی اتخاذ شده که در آن، دانشجویان یک ترم کامل کارورزی داشته و در زمین مزروعی کار بکنند و یا در کارخانه های مربوطه، مهارت آموزشی لازم را ببینند.


دکتر عباس صمدی رییس دانشکده کشاورزی همچنین در این جلسه، از تأخیر زمانی در تجهیز ساختمان آزمایشگاه های کشاورزی انتقاد کرد و افزود: این روند باید سریعتر به انجام برسد.


 


حمایت دانشگاه از شرکت های دانش بنیان، تشکیل آزمایشگاه مرکزی، بررسی بیشتر مشکلات کشاورزی استان، اجتناب اساتید از آموزش جزوه محور، توانمند سازی مداوم اساتید، تربیت نیروی انسانی متخصص، راه اندازی کارخانه شیر پاستوریزه دانشگاه ارومیه، ارتباط ضعیف دفتر ارتباط با صنعت با دانشگاه و صنعت، ایجاد و تقویت بانک ژن گیاهان و ... از موارد مطرح شده توسط مدیران گروه های دانشکده کشاورزی در این نشست بود.