آخرین اخبار

به نام خالق هستی  

باز کن پنجره ها را که نسیم، روز میلاد اقاقی ها را جشن می گیرد 

بسیار خرسندم که در آستانه زنده شدن طبیعت و نوروز ایرانی با شما همکاران و دانشجویان عزیزم سخن گفته و این ایام عزیز را که با یاد و نام آیینه جمال الهی، نور چشم پیامبر حضرت فاطمه زهرا (س) عجین شده است را گرامی بدارم. نوروز جایگاه ارزشمندی در وجدان تاریخی ایرانیان دارد و برای همه ما شور انگیز و دلنواز است. اسلام عزیزمان نیز نه تنها نوروز را نفی نکرده که مورد ستایش و تأیید قرار داده است.

سالی پر از حوادث گوناگون را پشت سر نهادیم و لازم می دانم فرصت را غنیمت شمرده و از زحمات همگی کارمندان و اساتید دانشگاه تشکر نمایم.

در سال گذشته همواره تلاش کرده ام که قانون فصل الخطاب بین من و شما بوده و در همه امور دانشگاه ساری و جاری گردد. معترفم که عمل به قانون گاهی دردناک و تلخ می باشد ولی مطمئنم که میوه آن شیرین  و در راستای منافع کوتاه مدت و دراز مدت همگی ما می باشد. اذعان دارم که در شرایط اقتصادی کنونی فشار دو چندانی به جمعی از کارکنان زحمتکش دانشگاه وارد می شود و ان شاء الله با تدبیرهای همکارانم و گشایش های جدید  در سال نو خواهیم توانست به فضل خدا بیشتر در خدمت همکاران باشیم ولی باید توجه داشت بیت المال سرمایه همه ایرانیان و حتی آن زن سالخورده سیستانی است که کسی سالهاست سراغش را نگرفته است. کسب روزی حلال  را همواره مورد تأکید قرار داده ام و اعتقاد راسخ به این فرمایش حضرت  امام صادق (ع) دارم که  فرمود: شمشیر زدن و جهاد آسان تر از کسب روزی حلال است  و بر همین منهج است است که حتی تعطیلی بعضاً زود هنگام  نیم ساعته کلاس درسی را تضییع حق دانشجو و بودجه عمومی کشور می دانم.

البته اینجانب عاری از خطا و لغزش نیست و از زبان امیر المومنین حضرت علی (ع) از شما می خواهم از حق گویی یا مشورت عادلانه و گوشزد کردن عدالت باز نایستید که من برتر از آن نیستم که خطا کنم و نه در کار خویش از خطا ایمنم مگر خداوند مرا در کار نفس کفایت کند که از من بر آن تواناتر است. 

دانشجویان و فرزندان عزیزم

رسالت همگی ما در دانشگاه آموزش و پرورش  استعدادهای سرشار شما عزیزان می باشد و اساتید باید با پژوهشهای هدفمند خویش به دست شما جوانان مشکلات ملموس جامعه را رفع نموده و شما  را برای فردایی پر امید آماده نمایند وگرنه تحقیق ها ی انتزاعی، افزایش مقالات و ارتقاء اداری فی نفسه هیچ دردی از دردهای دانشگاهی و اجتماعی را حل نخواهد نمود.

ان شاء الله در سال جدید با همدلی وهمراهی یکدیگر بتوانیم دانشگاهی  کار آفرین ، آبادتر، علم محورتر و اخلاق مدار تر داشته باشیم. در پایان برای شما و خانواده محترمتان سالی پر از موفقیت، شادکامی و سلامتی از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماید.

 

خدایا چنان کن سرانجام کار                      تو خشنود باشی و ما رستگار

 

 

 دکتررحیم حب نقی

رییس دانشگاه  

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:5920  این هفته:43549  این ماه:191288  امسال:1539995