آخرین اخبار

 

بِسْمِ اللّه الرَّحْمَن الرَّحیم

 

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه ارومیه به مناسبت فاجعه منا

» إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ «

حجّ ابراهیمی بزرگترین جلوة وحدت امّت اسلام و تمسّک به حَبلِ متین الهی است که حاجیان با رنگها و نژادها و ملتهای مختلف برگرد خانه واحد میگردند. این عبادت توحیدی باشکوه ترین مظهر قدرت نمایی مسلمانان است که متأسفانه امسال بزرگترین عید مسلمانان با سوء مدیریت و بی تدبیری مسئولین دولت سعودی و کلیدداران خانة امن الهی به روز عزای امّت اسلام و حادثه ای تأسف بار و حزن انگیز تبدیل شد و حاجیان بیت الله الحرام، در حرم امن الهی جان خود را از دست دادند .

عروج شهادت گونه جمع زیادی از مؤمنین مهاجر اِلی الله در منا در پی بی تدبیری رژیم آل سعود زمانی صورت گرفت که مسلمانان عالم در زمان برگزاری مناسک حج به یگانگی و بزرگی خداوند متعال شهادت میدادند و احرام بسته در سرزمین منا به سوی رمی جمرات حرکت میکردند و گرفتار فتنه ای خونین شدند که متأسفانه در این اقدام هزاران نفر از مسلمانان عالم و صدها نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست داده و تعداد کثیری زخمی شدند و تعدادی نیز در وضعیت نامشخص به سر می برند .

دولت آل سعود کارنامة سیاه و ننگینی در کشته شدن مسلمانان در حرم امن الهی دارد. کشته شدن مسلمانان در منا، برای چندمین بار، بی خردی آل سعود را آشکار نمود.

حاکمان دولت سعودی که همانند دوستان صهیونیستی خود دستشان به خون مسلمانان در یمن، سوریه و عراق آلوده است، مسئول مستقیم این ضایعه عظیم هستند. این مصیبت امری نیست که از اذهان امّت اسلامی پاک شود و حاکمان عربستان باید به مسئولیت خود در قبال زائران ضیوف الرّحمان عمل نموده عواقب این فاجعه را بپذیرند.

این اولین بار نیست که سوء مدیریت رژیم دست نشانده آل سعود در زیر سایه وهابیت و صهیونیسم باعث ایجاد فاجعه ای خونین و دردناک شده است. وقت آن رسیده تا کشورهای مسلمان برای جلوگیری از چنین رخدادهای تأسف باری تصمیمی برای مدیریّت حج بگیرند و فضایی امن را برای زائرین خانه امن الهی فراهم سازند.

این حادثه غم بار و جانکاه را به خانوادة جان باختگان و ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده، از خدای سبحان علوّ درجات را برای جان باختگان این حادثه مسئلت می داریم.

بسیج اساتید دانشگاه ارومیه

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:510  این هفته:27119  این ماه:111303  امسال:1211883