آخرین اخبار

تجلیل از رییس دانشگاه ارومیه به عنوان فعال برتر استانی در مراسم هفته پژوهش و فناوری کشور

به گزارش روابط عمومی و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این گردهمایی ملی که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از 4 استاندار، 4 رئیس دانشگاه و 22 پژوهشگر، فناور، واحد پژوهشی و حامیان پژوهش و فناوری برگزیده کشور تجلیل شد. 

دکتر محسن شریفی دبیر جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر در این مراسم گفت: انتخاب پژوهشگران برتر، فرآیندی دو مرحله ای است که مرحله نخست انتخاب در داخل دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و مرحله دوم در دبیرخانه جشنواره  انجام می شود.

وی افزود: امسال 171 پرونده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که هر پژوهشگر باید حداقل 120 امتیاز را کسب می کرد تا به مرحله دوم راه یابد که در نهایت و پس از داوری های تخصصی، براساس شاخص های تعیین شده در جشنواره امسال، 16 نفر از دانشگاه ها، پژوهشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت، 3 نفر از انجمن ها و نشریه های علمی و 2 نفر به عنوان فناور نمونه برگزیده شده اند.

پس از قرائت گزارش دبیر جشنواره و ارائه دیدگاههای سخنرانان، از استانداران آذربایجان غربی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کردستان و روسای دانشگاه های ارومیه، فردوسی مشهد، سیستان و بلوچستان و کردستان به عنوان فعالان برتر استانی تجلیل شد.

همچنین تقدیر از اساتید دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه های بوعلی سینا، تهران، شهید بهشتی، تحصیلات تکمیلی زنجان و ... و دو پژوهشگر پارک های علم و فناوری به عنوان پژوهشگران برتر و فناوری از دیگر بخش های جشنواره بود.

همچنین انتخاب استاندار محترم و فرهیخته استان را به عنوان فعال برتر استانی به ایشان تبریک عرض می نماییم.