آخرین اخبار

نشست روسای دانشگاه های ارومیه، آتاترک ارزروم و فنی ارزروم

دکتر رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه، پروفسور حکمت اوچاک رییس دانشگاه آتاترک و پروفسور معمر یایلالی رییس دانشگاه فنی ارزروم با هم دیدار کردند.

در این جلسه مشترک که با حضور اعضای هیأت رییسه دانشگاه ارومیه و رییس کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آتاترک یکم دی ماه برگزار شد هیأت دانشگاه ترکیه ای از حضور در دانشگاه ارومیه ابراز خرسندی نموده و هر دو طرف ایرانی و ترک بر تداوم همکاری های دو کشور تاکید کردند.

مبادله استاد و دانشجو به خصوص در دوره های تحصیلات تکمیلی، توسعه زبان فارسی به کمک دانشگاه ارومیه در دانشگاه آتاترک، بررسی پروژه های مشترک و ایجاد زمینه های مناسب جهت تبادل تفاهم نامه های جدید فیمابین اساتید دو کشور از موارد بحث شده در این نشست بود.

در پایان دیدار سه جانبه روسای دانشگاه ها، هدایایی بین دانشگاه های دو کشور مبادله گردید.

همچنین این هیأت با استاندار محترم آذربایجان غربی، دیدار داشته و از پژوهشگاه مطالعات دریاچه ارومیه، پژوهشکده زیست فناوری، بیمارستان تخصصی قلب سیدالشهداء و دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بازدید نمودند.

شایان ذکر است دانشگاه آتاترک به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی ترکیه در تاریخ 1957 تاسیس و در سال تحصیلی 2016- 2015 در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 849 رشته و گرایش و بیش از 210 هزار دانشجو فعالیت علمی و تحصیلی دارد.