آخرین اخبار

کنفرانس منطقه ای آسیب شناسی چالش های حوزه معدن-محیط زیست در دانشگاه ارومیه برگزار می شود

کنفرانس منطقه ای آسیب شناسی چالش های حوزه معدن _ محیط زیست در محور های مهندسی معدن، زمین شناسی، نفت، ارزیابی تأثیرات اجتماعی و زیست محیطی، پروژه های معادن و معدن کاری؛ 28 و 29 ام اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه ارومیه برگزار می شود

دکتر مریم یزدانی از اساتید مرکز آموزش عالی شهیدباکری میاندوآب و دبیر اجرایی کنفرانس گفت: این نشست علمی به همت گروه معدن این مرکز در میاندوآب برپا می شود و هدف از برگزاری آن بررسی و ارائه راهکارهایی برای کاهش آسیب های ناشی از معدن کاری و فرآوری مواد معدنی بر محیط زیست و اجتماع ، آشنایی معدن کاران با راهکار های بروز دنیا، کنترل هزینه های بهره برداری، نگهداری دستگاه ها و ماشین آلات معدنی، مدیریت زمان، محیط زیست و سلامت کارکنان، افزایش زمینه ورود دانشجویان به بازار کار و ... است.

وی افزود: مهلت ارسال مقالات تا 8 اردیبهشت 95 بود که از مقالات ارسالی به دبیرخانه کنفرانس، 25 مقاله از 16 دانشگاه تهران، صنعتی امیرکبیر، باهنر کرمان، آزاد واحد علوم تحقیقات تهران، فرهنگیان،علامه طباطبائی، ارومیه، تبریز  و ... در قالب سخنرانی و پوستر پذیرش شده و ارایه خواهد شد.

دکتر یزدانی با سپاسگزاری از همکاری حامیان کنفرانس آسیب شناسی چالش های حوزه معدن-محیط زیست خاطرنشان ساخت: سازمان صنعت، معدن و تجارت، بسیج سازندگی و مهندسین استان و ... از حامیان این گردهمایی علمی هستند.

شایان ذکر است: میهمانان این نشست علمی از معدن و کارخانه فرآوری سیلیس کانی گستر پویان بازدید خواهند نمود.