آخرین اخبار

کسب مقام سوم اولین مسابقات سراسری حفظ و قرائت قرآن کریم توسط دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه ارومیه

 

به گزارش ستاد شاهد و امور ایثارگران: زهرا بیابانی پور دانشجوی شاهد و ایثارگر رشته حسابداری دانشگاه ارومیه در اولین مسابقات سراسری حفظ و قرائت قرآن کریم حائز رتبه سوم کشوری گردیده است .

اولین دوره مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم، با حضور  112 نفر شرکت کننده از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که 58 نفر آن زن و 54 نفر آن مرد بودند به صورت مجزا در مشهد مقدس برگزار شد.

دکتر  مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم افتتاحیه مسابقات گفت: یکی از بهترین روش ها برای تکمیل برنامه های فوق برنامه خانواده شاهد و ایثارگر فعالیت های قرآنی است که به همت اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان شروع شده است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود اعلام کرد در حال حاضر درحال جمع آوری اطلاعات در خصوص فعالیت های پژوهشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها هستیم تا در قالب نمایشگاه این فعالیت ها به عموم معرفی شوند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن مؤذنی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن گرامیداشت روز جانباز و شهداء افزود: ما نیز باید رهروی مسیرقرآن باشیم چرا که در این کتاب الهی تحریفی صورت نگرفته است. قرآن تنها کتابی است که به اعتقاد تمام علماء و دانشمندان تحریفی در آن صورت نگرفته است ولی دیگر ادیان کتابشان را تحریف کردند و از کتابشان استفاده ابزاری کرده و آیاتی که به ضررشان بود را کنار گذاشتند. وی از دانشجویان خواست همانند غواص در آبهای بیکران قرآن به غواصی پرداخته و مرواریدهای گرانبهای آن را صید کنند.

  دانشگاه ارومیه کسب این موفقیت را به ایشان و جامعه دانشگاهی تبریک عرض می نماید.