آخرین اخبار

مراسم تقدیر از جانبازان و ایثارگران دانشگاه ارومیه برگزار شد

 

به مناسبت بزرگداشت حماسه سوم خرداد و روز جانباز، مراسم تقدیر از جانبازان و ایثارگران با حضور معاونین و مدیران دانشگاه و کارکنان شاهد وایثارگر در دانشگاه ارومیه برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا کیومرزی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ضمن تقدیر و تشکر از خانواده های شاهد و ایثارگر گفت: ما به حضور فرزندان شهداء، جانبازان، آزادگان، وابستگان خانواده معظم شاهد و ایثارگر در دانشگاه افتخار می کنیم و استقامت در مسیر ایثارگری و جانبازی را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

وی بعد از ذکر خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی، اظهار داشت: حفظ آرمان ها و ارزش های اسلام  در جامعه امروزی مشکل شده است و دشمن از این طریق می خواهد بر ما نفوذ کند، ما نیز موظفیم در تمامی عرصه ها مخصوصاً در عرصه دانشگاهی هوشمندانه رفتار کنیم و بتوانیم راه شهیدانی که جان خود را در راه خدا فدا کرده اند را ادامه داده و در مقابل توطئه های دشمنان بایستیم .

در ادامه مراسم دکتر اسماعیل آین معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مشاور رییس دانشگاه در امور ایثارگران، ضمن تبریک اعیاد شبانیه و روز جانباز افزود: در دعای شعبانیه بر معرفت به خدا، عشق به خدا و خوف از خدا تاکید شده است و رزمندگان اسلام این مفاهیم را سرلوحه خویش قرار داده و بدون گذراندن دوره مقدماتی جنگ چنان با عشق وارد عرصه شدند که باعث حیرت دشمن و حماسه آفرینی آنان شد.

دکتر آین در ادامه خاطر نشان کرد: ما مسئولین مفتخریم که در چهار چوب قانون در خدمت این عزیزان هستیم و امیدواریم که دانشگاه جز اولین سازمان های برتری  باشد که به این عزیزان خدمت رسانی می کند.

دکتر رضازاد معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه، به عنوان سخنران پایانی مراسم با قرائت شعری در وصف شهدا ادامه داد: بین حرف و عمل فاصله ی زیادی وجود دارد که شهدا با ایمان و معرفت به هدف خود وارد مرحله عمل شده و باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شدند.

ادامه مراسم با بررسی مشکلات جانبازان و ایثارگران دانشگاه و همچنین اهدای لوح تقدیر و جوایز پایان یافت.

گفتنی است: مراسم تقدیر از جانبازان و ایثارگران در 29 اردیبهشت ماه 95، در سالن شورای ستاد مرکزی دانشگاه ارومیه برگزار گردید.

 

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:7049  این هفته:59302  این ماه:204667  امسال:1628769