آخرین اخبار

آزمون سراسری 95 به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار می گردد

«آزمون سراسری 95 با رقابت 9 هزار و 105 نفر در 5 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان، 24 و 25 تیر ماه در دو نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه در دانشگاه ارومیه برگزار خواهد شد» این مطلب را دکتر اسماعیل آین معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه در نشست خبری با صدا سیما در محل این معاونت بیان کرد.

ایشان ادامه داد: امسال همزمان با سراسر کشور آزمون سراسری در 14 شهر استان آذربایجان غربی و با شرکت 42032 داوطلب برگزار می شود که از این تعداد  9105 داوطلب در دانشگاه ارومیه به تفکیک  4529 نفر زن  و 4576 نفر مرد در سه حوزه (دانشکده دامپزشکی، دانشکده علوم، ساختمان کلاس ها) به رقابت می پردازند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اعلام کرد: بیشترین تعداد داوطلب به صبح روز جمعه با تعداد 3999، صبح پنجشنبه با تعداد 3351،عصر جمعه با تعداد 1381و عصر پنجشنبه با تعداد 374 اختصاص یافته است.

وی در رابطه با رفع نقص کارت آزمون  افزود: از تاریخ 21 تا 23 تیر ماه باجه رفع نواقص در پردیس شهر دانشگاه ارومیه واقع در خیابان شهید بهشتی مشغول به فعالیت می باشد و داوطلبان در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در کارت ورود به جلسه می توانند با مراجعه به محل مربوطه نسبت به رفع نواقص اقدام نمایند.

دکتر آین از داوطلبان درخواست نمود: برای حضور در جلسه آزمون، علاوه بر کارت شرکت در جلسه آزمون، کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار نیز به همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1395 در نیمه دوم مرداد ماه و نتایج نهایی در دهه سوم شهریور ماه، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.