آخرین اخبار

دانشجوی نمونه کشوری از دانشگاه ارومیه انتخاب شد

در نشست ویژه تجلیل از برگزیدگان بیست و چهارمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری سال 1394 حمید تقوی فر دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه ارومیه به عنوان دانشجوی نمونه کشوری معرفی شد.

این نشست چهارشنبه سی تیر ماه  با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولین وزارتی و دانشگاهی در تالار شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این مراسم مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: در طول انجام فرایند انتخاب دانشجوی نمونه از میان 2 هزار و ۲۴۸ دانشجوی برتر دانشگاهی شرکت کننده در جشنواره ۴۰ نفر به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شدند. از این تعداد ۲۷ نفر از وزارت علوم و ۱۳ نفر از وزارت بهداشت می باشد.

ایشان در ادامه به جوایز دانشجویان نمونه اشاره کرد و گفت: برای دانشجویان نمونه جوایز نقدی، امکان ادامه تحصیل بدون آزمون در مقاطع بالاتر، امکان فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دکتری در خارج از کشور و معرفی این دانشجویان به بنیاد ملی نخبگان در نظر گرفته شده است.

گفتنی است حمید تقوی فر متولد سال 1366 در ارومیه می باشد. ایشان پس از گذراندن مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌ی مهندسی مکانیک ماشین‌های کشاورزی توانست با کسب رتبه 12 وارد مقطع دکتری مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه ارومیه شود.

از جمله سوابق پژوهشی اين دانشجوي نمونه مي توان به  تألیف یک کتاب ، چاپ 43 مقاله ISI و علمی، پژوهشی و ارائه بیش از 12 مقاله در کنفرانس های داخلی و بین المللی اشاره کرد.

از دیگر افتخارات وی کسب مقام دوم مسابقات جهانی اختراعات لهستان در سال 2014، پژوهشگر نمونه باشگاه دانش پژوهان جوان و نخبگان سال 1393، دریافت جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال های 1393 و 1394 و داور برجسته انتشارات الزویر می باشد.