آخرین اخبار

معاون فرهنگی وزیر علوم: بدون آگاهی از فرآیند ها و تخصص، کار فرهنگی تأثیر معکوس دارد

مداخله در تحول فرهنگی نیازمندی ها و اطلاعات وسیع تری می طلبد و صرف دغدغه فرهنگی کافی نیست و بدون آگاهی از فرآیند ها و تخصص، کار فرهنگی تأثیر معکوس دارد. این مطلب را دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم در جمع هیأت رئیسه و مدیران فرهنگی دانشگاه ارومیه بیان کرد.

در این دیدار که در روز چهارشنبه سوم شهریور ماه در محل ساختمان اصلی اداری دانشگاه ارومیه صورت پذیرفت دکتر هاشمی با اشاره به اینکه وضعیت فرهنگی دانشگاه ها از وضعیت جامعه بهتر است افزود: طبق پژوهش های انجام شده بیش از 92 درصد دانشجویان به مبدأ و معاد اعتقاد راسخ داشته و اکثریت آنها فرایض دینی را بعمل می آورند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گفت: ما نباید در ترویج و گسترش حجاب خدای ناکرده رو در روی دانشجویان قرار بگیریم بلکه باید با همدلی و با تکیه بر روش های فرهنگی و بصورت زمان بندی شده حرکت کنیم. وی همچنین به نقش اساتید دانشگاه در کارهای فرهنگی اشاره و افزود: اعتماد، تعامل و مشارکت اساتید در کارهای فرهنگی می تواند بسیاری از معضلات را حل نماید.

معاون فرهنگی وزیر علوم همچنین به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اشاره نمود و گفت: انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده فرصتی است که می تواند باعث افزایش گفتگوهای مثبت و بحث های آزاد اندیشی گردد و رسالت دانشگاه ها و مسئولین آنها تنها افزایش مشارکت دانشجویان و آحاد مردم می باشد.

در ایتدای این دیدار رئیس دانشگاه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های فرهنگی دانشگاه ارایه کرد. وی خاطر نشان کرد که دانشگاه ارومیه برنامه های فرهنگی ویژه ای برای خوابگاه ها و دانشجویان طرح و اجرا کرده و تلاش دارد که فضای معنوی همراه با نشاط را بین دانشجویان افزایش دهد.

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1837  این هفته:35952  این ماه:129415  امسال:1443703