آخرین اخبار

گسترش همکاری های علمی و فرهنگی دانشگاه ارومیه با ترکیه

سر کنسول ترکیه در ارومیه آقای محمت بولوت صبح روز چهارشنبه از دانشگاه ارومیه دیدار و در جلسه ای با رئیس و معاونین دانشگاه راه های افزایش همکاری های علمی و فرهنگی بین دو کشور را بررسی کردند.

در ابتدای این دیدار دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ضمن خوشامدگویی به سر کنسول مراتب خوشحالی خود و مردم ایران از پیروزی دمکراسی و غلبه ارادهی مردم بر کودتاچیانرا ابراز کرد وگفت:  این نشان از بلوغ دموکراسی در کشور ترکیه را دارد و ترکیه آرام و دموکراتیک برای ایران نیز حائز اهمیت است. ایشان همچنین به وجود تفاهم نامه های موجود دانشگاه ارومیه با چندین دانشگاه ترکیه  اشاره کرد و افزود: ما همچنین آماده گسترش این روابط هستیم.

آقای محمت بولوت نیز از حضوردر دانشگاه ارومیه ابراز مسرت و خوشحالی نمود و گفت ایران از اولین کشورهایی بودکه بلافاصله پس از کودتا در کنار مردم و دولت منتخب ایستاد و از آن حمایت کرد، او افزود کودتاچیان عده ای قلیلی از نظامیان بودند که خوشبختانه با حضور مردم دموکراسی دوباره به کشور بازگشت.

سرکنسول ترکیه در ادامه دانشگاه ارومیه را از جمله دانشگاه های پیشتاز در زمینه های همکاری با دانشگاه های ترک شمرد و افزود وی آماده است تمام تلاش خود را انجام دهد که تفاهم نامه ها را صد در صد عملی کرده و این روابط بیش از بیش گسترش یابد.

در ادامه مباحثی در خصوص تبادل دانشجوی تحصیلات تکمیلی استفاده از تجارب ترکیه در زمینه مدیریت آب، توریسم دانشجویی و کنگره مولانا مطرح و تصمیم گیری های مقتضی بعمل آمد.