آخرین اخبار

دانشگاه ارومیه برای دومین بار در سالجاری مجوز افزایش رشته را اخذ کرد

مسئول ایجاد و پیگیری رشته های جدید دانشگاه ارومیه با اعلام این خبر گفت: بر اساس ظرفیت های موجود و پیگیری های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز افزایش 10 رشته دیگر به رشته های این دانشگاه در سال جاری را صادر کرد.

جلیل فرخی افزود: 7 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 3 رشته در مقطع کارشناسی، 10 رشته ای است که بر تعداد رشته های دانشگاه ارومیه افزوده شده است، وی خاطر نشان کرد:  در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مهندسی معماری، نانو فناوری گرایش نانو مواد، زبان و ادبیات انگلیسی و الهیات معارف اسلامی با گرایش حقوق خانواده و توسعه اقتصادی و برنامه ریزی مهندسی کشاورزی با گرایش علوم باغبانی و مهندسی عمران با گرایش سازه مجوز راه اندازی گرفته است.

مسئول ایجاد و پیگیری رشته های جدید دانشگاه ارومیه ادامه داد: این دانشگاه در مقطع کارشناسی نیز در 3 رشته جدید مهندسی صنایع، روانشناسی بالینی با گرایش کودکان استثنایی و مدیریت دولتی در سال تحصیلی 96- 95 دانشجو جذب خواهد کرد.

اردیبهشت امسال نیز وزارت علوم تحقیقات و فناوری با راه اندازی 17 رشته جدید در دانشگاه ارومیه موافقت کرد،6 رشته در مقطع کارشناسی، 9 رشته در مقطع ارشد و 2 رشته در مقطع دکترا رشته هایی بودند که به ظرفیت رشته های دانشگاه ارومیه در سال جدید افزوده شد.

با افزوده شدن 27 رشته جدید به رشته های دانشگاه ارومیه در سال جاری تعداد رشته های این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به 273 رشته افزایش یافت که این امر دانشگاه ارومیه را در زمره یکی از مهمترین دانشگاه های منطقه قرار داد.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:3320  این هفته:32034  این ماه:124420  امسال:1095140