آخرین اخبار

دوره آموزشی تخصصی پیشگیری از اعتیاد ویژه سازمانها و ادارات استان در دانشگاه ارومیه برگزار شد

در راستای تفاهم نامه همکاری دانشگاه ارومیه با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور؛ دوره آموزشی، تخصصی دو روزانه پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان سازمان ها و ادارات استان آذربایجان غربی به میزبانی دانشگاه ارومیه  دوم و سوم آبان ماه در سالن شورای ستاد مرکزی دانشگاه ارومیه برگزار گردید.

دکتر علی عیسی زادگان رییس مرکز مشاوره دانشگاه ارومیه با اشاره به نقش فرزند پروری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: تربیت خوب و سالم، حق مسلم فرزندان و مسئولیت فرزندپروری به عهده والدین است و براساس مطالعات انجام شده روش تربیت یا مراقبت والدین از فرزندان نقش مهمی در ارتقای سلامت و پیشگیری از بسیاری آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد دارد.

سرهنگ فیضی زاده رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی با مواد مخدر استان ضمن ارائه ی آماری در خصوص انواع مواد مخدر، مقدار کشفیات و تعداد معتادان اظهار داشت: اعتیاد به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی امروز جامعه شناخته شده و ما باید نگرش  خود را مبنی بر این که اعتیاد جرم نیست بلکه بیماری است تغییر داده و با روحیه یاری رسانی با این افراد برخورد نماییم.

 همچنین وی در پایان با ارائه راهکارهایی در خصوص چگونگی رفتار با بیماران و روش های درمانی صحیح و به روز این بیماری به سخنان خود خاتمه داد.

از محور های اصلی این کارگاه شیوع شناسی مصرف مواد در جهان و ایران، تعریف مواد مصرفی  سوء مصرف - وابستگی، مکانیسم زیست شناختی مصرف مواد، عوامل زمینه ساز مصرف، عوامل خطر و محافظت کننده، پیشگیری، سیاست ها، استراتژی و قوانین مرتبط با پیشگیری و... را می توان نام برد.