آخرین اخبار

گرد همایی سالانه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ارومیه برگزار گردید

گرد همایی سالانه دانشجویان شاهد و ایثارگر ویژه دانشجویان مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ستاد شاهد دانشگاه ارومیه برگزار گردید.

این مراسم با حضور مسئولین بنیاد شهید استان آذربایجان غربی، رییس دانشگاه ارومیه،مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونین و مدیران دانشگاه ارومیه، بیست و چهارم آبان ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم ترتیب یافت.

 حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا کیومرزی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به شاخصه مسئولیت پذیری شهدا گفت: مسئولیت پذیری، مفهومی است که انسان‌ همواره در زندگی فردی و اجتماعی خود با آن سر و کار داشته و به لحاظ گستره وسیع این موضوع، ما باید به وظایف خود در قبال  حضرت ولی عصر(عج) و حفظ ارزش‌ها و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و شهدا واقف باشیم و برای نیل به این آرمان ها تلاش کنیم.

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در راستای تکریم خانواده شهدا گفت:  ما به حضور فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان و وابستگان خانواده معظم شاهد و ایثارگر در دانشگاه افتخار می کنیم و امیدواریم همانگونه که والدین ایشان در شرایط بسیار سخت جنگ برای کشور، عزت و سربلندی آفریدند این فرزندان نیز در شرایط امنیت و آرامش کنونی، برای ایران اسلامی، طلایه دار سرفرازی باشند.

 مهندس نیک خو معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی ضمن معرفی بخش نخبگان و دانش پژوهان بنیاد شهید استان گفت: ما حدود 5000 دانشجوی شاهد و ایثارگر در استان داریم که بیش از 140 نفر از این افراد، از نخبگان علمی استان هستند و بی شک نقش دانشگاه ارومیه در پرورش و تربیت این دانشجویان پر رنگ است.

در ابتدای این نشست سیدهادی صالحی مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه پس از ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد شاهد و ایثارگر در سال های 95 -94به معرفی اساتید مشاور و همچنین خدمات ارائه شده در این ستاد برای دانشجویان ورودیپرداخت.

اجرای برنامه های تواشیح و مدیحه سرایی توسط گروه بین المللی طوبی، پخش کلیپ، برگزاری مسابقه و تقدیر از دانشجویان ممتاز و فعالان فرهنگی از سایر برنامه های این مراسم بود.