آخرین اخبار

اولین گلخانه طرح اسپانیایی در دانشگاه ارومیه افتتاح گردید

به منظور افزایش بهره وری و راندمان آموزشی و پژوهشی اساتید و دانشجویان، اولین گلخانه طرح اسپانیایی در دانشگاه ارومیه با حضور رییس دانشگاه و اساتید دانشکده کشاورزی صبح 14 آذر در پردیس نازلو افتتاح گردید.

این گلخانه با بکارگیری آخرین دانش و فناوری روز دنیا همراه با یک برنامه ریزی جامع در 1000 متر مربع در قالب 4 واحد با مساحت  250 متری، دیواره هایی از جنس پلی کربونات دولایه عایق، سیستم های گرمایش و سرمایش به صورت اتوماتیک و تهویه های داخلی سیستمHAF  ، طراحی شده اند.

از مزیت های گلخانه مذکور می توان به سهولت در ورود و خروج هوا و مقاومت نسبت به بادهای شدید و به حداکثر رساندن اجرای طرح های تولید بنفشه آفریقایی، تولید تجاری پایه های رویشی، تولید گیاهان آپارتمانی و اجرای پایان نامه های دانشجویان اشاره کرد.

در مراسم افتتاحیه گلخانه دکتر حب نقی رییس دانشگاه، ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری با تأکید بر لزوم  اجرای طرح های آموزشی_ تحقیقاتی خاطر نشان کرد: با تکمیل این طرح ضمن ایجاد بستری مناسب برای آشنایی دانشجویان با روش های نوین در بخش کشاورزی و کشت گلخانه ای؛ می توان به افزایش تعداد فارغ التحصیلان کار آفرین و مهارتی در جامعه امیدوار بود.

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2182  این هفته:20756  این ماه:85834  امسال:1036872