آخرین اخبار

تجلیل از اساتید پژوهشگر برتر دانشگاه ارومیه

از اساتید برتر دانشگاه ارومیه در جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر استان تقدیر شد. 

نادرصفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، در این جشنواره که شانزدهم آذر ماه و با حضور روسای دانشگاه های استان و جمعی دیگر از مدیران دستگاه ها در سالن وحدت مجتمع فرهنگی هنری ارومیه برگزار شد؛ گفت: یکی از مهم ترین سیاست های دولت و همچنین مدیریت ارشد استان، حمایت از پژوهشگران و نخبگان است.

صفرزاده همچنین بر ضرورت کاربردی نمودن ایده ها و طرح های فناورانه، توسعه تحقیقات و فعالیت های شرکت های دانش بنیان و ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید کرد.

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در این جلسه که در هفته پژوهش و فناوری برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری امسال را، سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامیده اند و قطعاً این نامگذاری، با مسما بوده است ضمن اینکه باید اعلام کنیم پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری زیربنای اقتصاد مقاومتی است و بخش اعظم تلاش دانشگاه ها و دیگر مراکز باید در سمت و سوی این هدف و استراتژی باشد.

در ادامه این نشست، دکتر سلیمان پور معاون پژوهشی دانشگاه ارومیه به بیان گزارش وضعیت پژوهشی دانشگاهها و مراکز پژوهشی استان در سال 94 پرداخت.

در این گزارش، دانشگاه ارومیه با دارا بودن تعداد 1277 مقاله منتشر شده در نشریات علمی معتبر داخلی و خارجی، تعداد 1364 عنوان ارائه مقاله در کنفرانس های داخلی و خارجی، 133 طرح درون و برون دانشگاهی و 37 عنوان کتاب تالیفی و ترجمه، رتبه اول پژوهشی را در مقایسه با دانشگاه های علوم پزشکی، آزاد اسلامی، پیام نور و ... استان؛ به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش، استان آذربایجان غربی، از نظر تولید علم، رتبه چهاردهم را در بین استان های کشور دارا می باشد.

در پایان با اهدای لوح، تندیس جشنواره و هدایایی از پژوهشگران و فناوران برتر استان تجلیل به عمل آمد که پنج تن از اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه در لیست افراد برگزیده بود.

لیست اسامی اساتید برتر در ذیل می آید:

-       دکتر حسن خداویسی دانشکده اقتصاد و مدیریت

-       دکتر موسی توسلی دانشکده دامپزشکی

-       دکتر سعید قلیزاده دانشکده فنی و مهندسی

-       دکتر عارف مردانی دانشکده کشاورزی

-       دکتر هیراد عبقری دانشکده منابع طبیعی

همچنین از دکتر ناصر سلطانی عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه به عنوان پژوهشگر برتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.

حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه موفقیت کسب شده را به اساتید برگزیده تبریک می گوید.

 

 

 

K

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:702  این هفته:25900  این ماه:85251  امسال:1051454