آخرین اخبار

برگزاری نشست بصیرت افزایی ویژه دانشگاهیان استان به مناسبت 9 دی

ماهیت فتنه 88 و ریخت شناسی خارجی آن توسط دکتر مقدم فر با حضور روسا و اساتید دانشگاه های استان در نشست بصیرت افزایی بررسی شد.

دکتر مقدم فر در این مراسم که هشتم دی ماه در پردیس شهر دانشگاه ارومیه ترتیب یافت گفت: رویه نظام سلطه همواره چنین بوده است که اسناد امنیتی فعالیت هایشان در کشورهای دنیا را بعد از سی الی چهل سال منتشر می کند و به عملیات های مهم نظیر براندازی حکومت یا ساقط کردن شخص قدرتمند که در کشورهای مقصد انجام داده اشاره می کند و در این میان تنها در مورد ایران است که به جز مواردی کم و به صورت ، تاکنون سندی در مورد عملیات های تخریبی و براندازی آن؛ افشاء نشده و این مسئله به این دلیل است که هنوز در ایران به هدف خود دست نیافته و همچنان دشمن این کشور اسلامی هستند.

 

وی افزود: استکبار سه بازوی فکری، عملیاتی و رسانه ای در فتنه 88 داشت که از طریق سفارتخانه ها با محوریت سفارت انگلیس، ایجاد شبکه نفوذ در ایران و سعی در راه انداختن انقلاب مخملی و رنگی، سعی در براندازی نظام داشتند.

مقدم فر با بیان سخنان مقام معظم رهبری در درس خارج هفتم دی امسال، تصریح نمود: رهبر معظم فرمودند در حماسه نه دی هیچ کس دست اندرکار نبود و مهمترین عاملی که این حماسه بزرگ را آفرید قدرت فکری مردم بود.

وی از جامعه اساتید و بخصوص نخبگان درخواست کرد در هر شرایطی و بخصوص شرایط بحرانی در انفعال و سکوت نباشند و ضمن روشنگری برای دانشجویان و جامعه علمی، پشتیبان ولایت مطلقه فقیه باشند.

در ادامه دکتر محمدحسن جوادی رییس بسیج اساتید استان و عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه به ایراد سخنرانی پرداخت جوادی گفت: انقلاب اسلامی ایران بر سه پایه مکتب اسلام، امامت و ولایت و مردم استوار است و مولفه قدرت و ماهیت و حقیقت انقلاب از این سه رکن منشأء می گیرد.

رییس بسیج اساتید استان افزود: تمام فتنه های بعد از انقلاب و حتی از همان ابتدای ایجاد تفکر نهضت اسلامی ایران، برای تخریب این سه رکن برای غلبه بر نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته و تکوین یافته است که اسلام آمریکایی، شیعه انگلیسی، بهایی گری و ... از آن جمله بوده است .

جوادی فتنه 88 را پیچیده ترین و گسترده ترین تقابلات انقلاب و استعمار خواند و اظهار داشت: ترکیب جمعیتی موافقین 88، حیرت انگیز بود عبدالمالک ریگی، بهایی ها، سلطنت طلب ها، ورشکستگان سیاسی و برخی اشراف سیاسی و اقتصادی و بسیار عوامل داخلی و خارجی دیگر برای براندازی نظام در کنار هم قرار گرفتند تا این انتخابات را که با حضور 85 درصدی مردم انجام شده بود و می توانست نمایش اقتدار ایران باشد به یک تهدید تبدیل کند اما به حول و قوه الهی، نتوانستند به نظام و اصل ولایت فقیه صدمه ای وارد کنند.

پرسش و پاسخ اساتید با پاسخگویی دکتر مقدم فر از حواشی نشست مذکور بود.