آخرین اخبار

مشکلات و نیازهای بومی و ملی باید از طریق پایان نامه و تحقیقات دانشگاهی رفع شود

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در جلسه همفکری" رییس دانشگاه با اساتید دانشکده علوم " با بیان این سخن گفت: با توجه به تصمیمات اخیر وزارت، پایان نامه هایی که توسط اساتید هدایت و راهنمایی می شود باید جوابگوی یکی از مسائل بومی و ملی باشد.

دکتر حب نقی گفت: این مسئله به صراحت از ما خواسته شده و ما هم به نمایندگی، از شما می خواهیم مقالات و تالیفات و تمام تحقیقاتی که انجام می دهید پاسخگوی نقاط ضعف جامعه باشد و پایان نامه ای که فقط برای کتابخانه تالیف شود مورد مطلوب مردم و جامعه علمی نیست.

دکتر حب نقی با ذکر این مسئله که بیشترین بودجه دانشگاه صرف ادامه احداث دانشکده ادبیات و علوم انسانی و اقتصاد و مهمانسرای تهران شده در خصوص افزایش بودجه و بخصوص بودجه پژوهشی قول مساعد داد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا کیومرزی که در جمع هیأت رییسه حضور داشت با اشاره به ثواب دنیوی و اخروی نماز از جمع اساتید، برای حضور در نماز جماعت دعوت و بر آن تاکید نمود.

در ابتدای نشست مذکور گروه های آموزشی به بیان مشکلات و مسائل دانشکده پرداختند.

کاهش حق التدریس پایان نامه ها، افزایش حق مسکن و تردد، کمبود و فرسودگی تجهیزات آزمایشگاهی، عدم وجود کارشناس به تعداد کافی در گروه ها، مسائل مربوط به پژوهشکده نانو، پروسه طولانی جذب و ارتقاء، بلاتکلیفی راه اندازی دانشکده شیمی، وضعیت بحرانی گلخانه زیست شناسی، درخواست افزایش بودجه گروه زمین شناسی و ... از مسایل مطرح شده در این نشست بود.

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1771  این هفته:16260  این ماه:81908  امسال:1039140