آخرین اخبار

دانشگاه ارومیه کارنامه سه ساله خود را به اصحاب رسانه ارائه کرد

دکتر رحیم حب نقی رییس دانشگاه در نشستی که هیجدهم دیماه مصادف با سومین سال انتصابش به سمت رییس دانشگاه با نمایندگان خبرگزاری ها، صدا و سیمای استان و روزنامه های ملی و محلی داشت به تشریح عملکرد دانشگاه در سه سال گذشته پرداخت.

دکتر حب نقی در ادامه به سابقه دانشکده ادبیات مهاباد اشاره نمود و اظهار داشت: با توجه به نیاز منطقه به رشته های پژشکی و پرستاری و توافق استاندار محترم، روسای دانشگاه های ارومیه و علوم پزشکی و نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی، دانشکده ادبیات مهاباد و در راستای آبادانی و پیشرفت بیشتر استان، در مراحل پایانی تکمیل احداث، به دانشگاه علوم پزشکی جهت تحصیل دانشجویان پرستاری واگذار شد.

رییس دانشگاه در این گردهمایی که در پردیس شهر صورت گرفت گفت: دانشکده ادبیات و علوم انسانی و اقتصاد و مدیریت از اصلی ترین طرح های عمرانی نیمه کاره بود که وزارت اعلام کرده بود توسط بخش خصوصی به اتمام برسد اما با اختصاص بودجه داخلی دانشگاه، از 48 درصد پیشرفت کاری به 99 درصد رسیده و در آینده نزدیک افتتاح خواهند شد.

 

دکتر حب نقی همچنین در سخنان خود از ثبت پردیس شهر دانشگاه به عنوان اثر ملی یاد نمود و افزود: تمام آثار تاریخی این مجموعه و مسکن طبیب که جزو اولین دانشگاه های کشور محسوب می شود توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرمت و بازسازی و به عنوان اثر ملی ماندگار می شود.

رییس دانشگاه همچنین از تصویب تاسیس دانشکده های پتروشیمی، برق و کامپیوتر، فناوری های نوین، شیمی و تربیت بدنی در هیات امناء خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اکنون دانشکده ادبیات و علوم انسانی در شهر مستقر است در نظر گرفته ایم دانشکده های تازه تاسیس در محل تازه احداث دانشکده ادبیات در پردیس نازلو مستقر شوند.

وی همچنین به روابط علمی مشترک فیمابین دانشگاه ارومیه و دانشگاه های کشور خارجی اشاره کرد و تصریح داشت: در این سه سال تعاملات و تفاهمات بین المللی  با دانشگاه‌های دیگر کشورها داشته ایم که از جمله آنها می توان فنی، استانبول، ارزروم از ترکیه، دهوک اربیل و بغداد عراق، گنت بلژیک، لئوبن اتریش، فیلیپس ماربورگ آلمان، سن پطرزبورگ روسیه، IRTA اسپانیا و یوتای آمریکا را نام برد.

 

مرجعیت دانشگاه ارومیه در زمینه آب، ایجاد بازارچه، ساخت خوابگاه توسط بنیاد 15 خرداد و بخش خصوصی، همکاری در ساخت نیروگاه انرژی برق و گلخانه صنعتی، استقلال پارک علم و فناوری از دانشگاه، تدوین استراتژی دانشگاه در افق 5 و ده ساله، زیرساخت های ورزشی دانشگاه، برنامه های فرهنگی، مشاوره تندرستی و ورزشی دانشگاه، احداث باغ بوتانیک و چهار باغ در پردیس شهر، ابراز نارضایتی رییس دانشگاه ارومیه از نقش کمرنگی که ستاد احیای دریاچه ارومیه برای دانشگاه در این خصوص قائل شده، سرقت علمی و ... از مواردی بود که توسط رییس دانشگاه در این جلسه بیان شد.

 

سپس خبرنگاران حاضر در جلسه سوالات شان در خصوص دانشگاه و عملکرد مسئولین را از دکتر حب نقی جویا شدند.

 

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:90  این هفته:31871  این ماه:158273  امسال:1683751