آخرین اخبار

دانشگاه ارومیه در ردیف موثرترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت

براساس گزارش پایگاه استنادی جهان اسلام، دانشگاه ارومیه برای دومین بار در سه سال گذشته جزو موثرترین به همراه ۴۳ دانشگاه دیگر از ایران در ردیف موثرترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است.

دکتر سلیمان پور معاون پژوهشی و فناوری با بیان اینکه پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) در چهار شاخص تعداد مقالات برتر، نسبت تعداد استنادها به مدارک، تعداد استنادها و تعداد مدارک به رتبه بندی دانشگاه های می پردازد، گفت: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه ارومیه در حوزه  مهندسی در رده دانشگاه های موثر جهان قرار گرفته است.

معاون پژوهشی ادامه داد: در همين راستا و در آخرين رتبه ­بندي پايگاه مزبور، دانشگاه اروميه در حوزه مهندسي از لحاظ تعداد كل مقالات منتشره در اين حوزه رتبه 766 جهان و از لحاظ تعداد کل ارجاعات رتبه 965 جهان را در بين 1288 دانشگاه و مركز تحقيقاتي كه توانسته­ اند در حوزه مهندسي رتبه كسب نمايند، بدست آورده است.

وی همچنین با اشاره به رتبه کلی دانشگاه ارومیه در شاخص مقالات تصریح نمود: در همين رتبه­ بندي، دانشگاه اروميه با در نظر گرفتن تمام حوزه­ ها رتبه 2021 را در بين 5270 دانشگاه و موسسه از لحاظ تعداد كل مقالات بدست آورده است

یادآور می شود: پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) به عنوان یکی از پایگاه‌های ISI هر دو ماه یکبار به ارائه دانشگاه‌های برتر دنیا بر اساس کیفیت تحقیقات شان می‌پردازد. در این رتبه‌بندی، دانشگاه‌هایی که بر اساس تعداد استنادها در یکی از رشته‌های 22 گانه در جمع دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی یک درصد برتر دنیا قرار گرفته باشند، معرفی می‌شوند.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2242  این هفته:20816  این ماه:85894  امسال:1036932