آخرین اخبار

راهکارهای ارتباط با صنعت و تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه ارومیه عملیاتی گردید

در نخستین نشست مشترک دانشگاه ارومیه و شرکت زنجیره یکپارچه کیوان مرغ پر طلای مهاباد؛ تفاهم نامه اي به منظور ايجاد ارتباط با صنعت، تحقق اقتصاد مقاومتي و حل مشكلات صنعت طيور، فیمابين طرفین امضاء گرديد.

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در این جلسه با اشاره به ارتباط تنگاتنگ بين مراکز دانشگاهی با صنايع گفت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هسته اصلی توليد علم و دانش هستند و شرط توسعه پايدار در هر کشور، استفاده از توان علمی متخصصين، پژوهشگران و دانشمندان آن کشور در راستای توسعه فناوری، رشد و هم افزایی در بخش صنعت است.

دکتر سلیمان پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ارومیه افزود: این گونه تفاهم نامه ها به دانشگاه کمک می‌کند تا قسمتی از فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود را در راستای مشکلات موجود در صنایع کشور جهت دهی کرده و ضمن ایجاد بستری مناسب برای تحقق رشد و بهره وری در اقتصاد، می توان با محوریت قرار دادن آشنایی دانشجویان با روش های نوین در بخش صنعت به توانمند سازی و اشتغالزایی دانشجویان وتربیت متخصصانی توانا و شایسته امیدوار بود.

رضا سواری مدیر عامل شرکت زنجیره ضمن اشاره به تاریخچه تشکیل شرکت از ایجاد ارتباط بین دانشگاه و شرکت به عنوان عضوی از صنعت کشور ابراز مسرت نمود و گفت: شرکت کیوان مرغ پر طلای مهاباد از استفاده دانشجویان دامپزشکی از امکانات شرکت در جهت انجام امور آموزشی و تحقیقاتی حمایت می کند.

سواری افزود: همچنین این شرکت، پشتیبانی مادی و معنوی از پروژه های تحقیقاتی و همکاری در برگزاری سمینارها و نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی را از تعهدات خود در راستای اجرای تفاهم نامه می داند.

تفاهم نامه دانشگاه ارومیه وشرکت زنجیره یکپارچه کیوان مرغ پر طلای مهاباد در 6 ماده و با موضوعاتی از قبیل اجرای پروژه های تحقیقاتی وکاربردی، برگزاری دوره ها و سمینار های آموزشی کوتاه مدت به منظور ارتقاء توان علمی و عملی دانشجویان و اساتید و امکان بازدید های علمی برای دانشجویان دامپزشکی و ... بیست و سوم بهمن ماه در دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه امضا گردیده است.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1778  این هفته:16267  این ماه:81915  امسال:1039147