آخرین اخبار

ساخت دستگاه CNC لیزری چوب توسط دانشجویان دانشگاه ارومیه

 

دستگاه لیزری چوب توسط دانشجویان رشته مکانیک ماشین های کشاورزی توحید و یاسین محمدپور در کارگاه ماشین ابزار مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی طراحی و ساخته شد.

 


طرح تولید این محصول دانش بنیان همزمان با واگذاری مدیریت کارگاه ماشین ابزار مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی به مرکز رشد دانشگاه ارومیه آغاز گردید و در راستای ارتباط و پیوند صنعت و مراکز علمی، دانشگاه ارومیه به عنوان اولین مجری موفق طرح برون سپاری کارگاه ها و آزمایشگاه های مراکز علمی (راهبرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) در سطح کشور شناخته شد.


از موارد اصلی کاربرد دستگاه CNC لیزری چوب می توان به منبت کاری اشاره کرد، این دستگاه با انتخاب شاسی مناسب در مقایسه با کار دستی، سرعت بسیار بالاتری به منبت کاری بخشیده است، همچنین با توجه به دقت حرکت و سرعت عمل بالای این دستگاه می توان محصولات همسان و بسیار ظریف منبت کاری را بطور انبوه به بازار ارائه کرد.


با اجرای طرح های مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان علاوه بر گسترش پویایی و نشاط صنعتی در محیط علمی زمینه های آموزش به روز دانشجویان فراهم می شود و دانشجویان می توانند با شناسایی توانایی های بالقوه خود و تقویت روحیه خودباوری از مسیر هموارتری وارد بازار کار گردند.

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:364  این هفته:20910  این ماه:83240  امسال:1071537