آخرین اخبار

پیام نوروزی رییس دانشگاه ارومیه

دکتر رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز سال نو هجری شمسی پیامی را منتشر کرد.

متن کامل پیام در ذیل می آید:

بنام پروردگار مهربان که یادش آرام دل هاست

مبارک باد نوروز و بهار سبزه و شکوفه که امسال معطر به عطر ریحانه النبی (س) شده است. امیدواریم به لطف بانوی دو عالم سال پربرکتی داشته باشیم. رهبری معظم امسال را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام نهادند. این شعار مسئولیت سنگینی را متوجه دستگاه های اجرایی مخصوصا دانشگاه ها نموده است چرا که فارغ التحصیلان دانشگاهی کثیری جویای کسب و کار و اشتغال هستند. مدیریت دانشگاه ارومیه افتخار دارد که از ابتدای کار به این موضوع توجه نموده با تصویب برنامه راهبردی، گام در این راه نهاده است.

 

کارآفرین تربیت نمودن دانشجویان، تغییر سرفصل دروس و جهت دهی پژوهش ها و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به حل مشکلات مورد نیاز جامعه ، برگزاری هفتگی کارگاههای کار آفرینی و افزایش ارتباط با صنعت در این راستا است. دانشگاهیان دانشگاه ارومیه ضمن تقدیر از اقدامات دولت تدبیر که توانسته در ظرف سه سال و اندی اقتصاد ایران را از رشد منفی ۶.۸ درصد به رشد مثبت و بالای ۶ درصد رسانده و کشور را از انزوای بین المللی خارج نمایند، انتظار دارند دولت در سال جدید به بومی ساختن دانش و فناوری و نیز نقش محوری دانشگاه در تحولات صنعت و جامعه توجه بیشتری نموده تا دانشگاه ها نقش خود را در ارتقاء اقتصاد ایران و اشتغال و تولید مولد ایفا نمایند.

اینجانب مجددا سال نو را خدمت همه فرزندان دانشجوی عزیزم و کارکنان (اساتید فرهیخته و کارمندان سخت کوش) دانشگاه ارومیه تبریک عرض نموده و از خداوند مسالت می نماید توفیق خدمتگزاری صادقانه ما را‌ بیش از پیش افزون تر فرماید. به امید روز های بهتر.

سوگند به موی تو که هرگز نشکستیم

آن عهد که با سلسله گیسوی تو بستیم

  

اول فروردین ماه ۱۳۹۶ هجری شمسی

رحیم حب نقی

رییس دانشگاه