آخرین اخبار

صعود به قله کوه سهند توسط دانشگاهیان دانشگاه ارومیه

گروه کوهنوردی دانشگاه ارومیه، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی سلامت با شرکت 25 نفر از اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه موفق به صعود قله کوه سهند و اهتراز پرچم دانشگاه گردید.

 

این اردو با حمایت هیأت رییسه دانشگاه به مدت دو روز هفدهم و هجدهم فروردین ماه در راستای گسترش فرهنگ ورزش همگانی به خصوص ورزش کوهنوردی برگزار گردید.

دکتر آین معاون آموزشی دانشگاه و سرپرست تیم کوهنوردی دانشگاه با اشاره به سختی های پیش و روی کوهنوردی و تجربیات حاصله از این صعود افزود: همه سختی های کوهنوردی بعد از فتح قله  به شیرینی غلبه بر مشکلات تبدیل می شود و امید و انگیزه را در انسان برای فتح قلل دیگر افزایش می دهد.

 

وی خاطر نشان کرد: گروه های کوهنوردی باید همیشه با ابزار و تجهیزات کامل اقدام به کوهنوردی به خصوص در قله های مرتفع کنند و خود را برای خطرات احتمالی مسیر از جمله بارش برف و باران آماده سازند تا با کمترین خطر مسیرها را طی نمایند.

 

قله سهند در جنوب شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی با ارتفاع 3707 متر از سطح دریا واقع شده است و مخروطی بسیار پهن و گسترده از توف ها و خاکستر های فوران تشکیل گردیده و بر اثر آب های جاری دره های تنگی در آنها ایجاد شده است.

گروه کوهنوردی از همکاری هیأت رییسه دانشگاه ارومیه، دکتر لطف الهی رییس دانشگاه مراغه به عنوان دانشگاه میزبان همکاران کوهنورد دانشگاه و دکتر قاضی زاده ( راهنمای گروه برای صعود) که هر دو نقش موثری در اجرای برنامه داشته اند سپاسگزاری می نماید.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2825  این هفته:48833  این ماه:188190  امسال:1605374