آخرین اخبار

دانشگاه ارومیه در جمع موثرترین‌های دانشگاه های دنیا قرار گرفت

دانشگاه ارومیه بر اساس اعلام پایگاه شاخص های اساسی علم آی.اس.آی(ISI-ESI)  در میان یک درصد برتر دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دنیا قرار گرفت.

دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC  با اعلام این خبر گفت:  رشد کیفیت تولیدات علمی کشور مهمترین معیار قرار گرفتن دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در جمع موثرترین‌ها است.

وی افزود: در خرداد ماه ۱۳۹۴ بررسی پایگاه شاخص‌های اساسی علم نشان داد که ۳۰ دانشگاه/پژوهشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های یک درصد برتر دنیا قرار گرفتند در آبان ماه ۱۳۹۴ با رشد کیفیت تولیدات علمی در کشور تعداد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور به ۳۳ مورد افزایش یافت. این رقم در خرداد ماه ۱۳۹۵ به ۳۵ رسید. در دی ماه ۱۳۹۵ بررسی برترین‌ها نشان داد که این رقم به ۴۳ مورد رسید. در آخرین بررسی صورت گرفته مشخص شد که تعداد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور به ۴۵ مورد افزایش یافته است که دانشگاه ارومیه در چندین دوره متوالی انتخاب دانشگاه های برتر، همواره به عنوان موثرترین دانشگاه ها اعلام شده است.

لازم به ذکر است: در بین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی، چهار پژوهشگاه، ۱۸ دانشگاه جامع، ۹ دانشگاه صنعتی و دو دانشگاه غیرمتمرکز در جمع موثرترین‌های دنیا قرار گرفتند و در بین دانشگاه‌های جامع، دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهیدبهشتی، اصفهان، رازی، گیلان، بوعلی سینا، کاشان، شهیدباهنرکرمان، ارومیه، سمنان، یزد، یاسوج، الزهرا (س) و خلیج فارس در بین موثرین‌های دنیا جای گرفتند.

دانشگاه ارومیه با 2388 مدرک در ISI، 11151 استناد را در این پایگاه داشته و هم اکنون رتبه سیزدهم کشوری را در میان دانشگاه های جامع دارد.