آخرین اخبار

تجلیل از اساتید دانشگاه ارومیه به مناسبت بزرگداشت روز معلم


به مناسبت سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم مراسمی با حضور رییس دانشگاه، معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه 11 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات شهید چمران دانشگاه ارومیه برگزارگردید و از 25 تن از اساتید دانشگاه ارومیه تجلیل شد.


دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه ضمن گرامیداشت این روز گفت: پیشرفت های چشمگیر و افتخارات بی شمار سال های اخیر دانشگاه ارومیه مرهون تلاش ها و خدمات تمامی دانشگاهیان این دانشگاه و در رأس آنها استادان شایسته وخدمتگزار می باشد.


رییس دانشگاه ارومیه توجه به گفتمان علم و دین به عنوان گفتمان های اصیل نظام وانقلاب و دوری از حواشی و حرکت همراه با برنامه ریزی برمبنای چشم اندازهای اصلی دانشگاه را مهمترین رویکرد این دانشگاه عنوان کرد و افزود: با اقدامات زیربنایی صورت گرفته در سال های گذشته، ضمن مشاهده آثار ارزشمند این برنامه ریزی ها در کوتاه مدت، در آینده نه چندان دور نیزشاهد جهش قابل توجه دانشگاه ارومیه خواهیم بود.

دکتر آین معاون آموزشی دانشگاه با توجه به نقش اساسی مقاطع تحصیلات تکمیلی در روند ارتقاءآموزشی، پژوهشی وصنعتی کشور، افزود: با ایجاد زیرساخت ها و توان علمی لازم، 60 رشته جدید کارشناسی و کارشناسی ارشد را در این دانشگاه تصویب نموده ایم که با اخذ مجوز نهایی برخی از این رشته ها و پذیرش دانشجو در این مقاطع، روند تصویب نهایی سایر رشته های مصوب نیز در شورای گسترش آموزش عالی پیگیری خواهد شد.


وی همچنین افزود: در حوزه ارتقا اساتید، همه پرونده ها در هیات ممیزه بررسی شده و الان هیچ پرونده راکدی نداریم و بیش از ۱۲۰ نفر در مدیریت کنونی دانشیار و استاد شده اند.


دکتر سلیمانپور معاون پژوهشی به عنوان سخنران پایانی مراسم اظهار داشت: از مهر ماه ۹۵ کارهای مدونی در خصوص کارآفرینی در راستای حرکت در مسیر چشم انداز 5 ساله دانشگاه انجام شده که ترویج ایده های دانشجویی، تشویق، و ایجاد خلاقیت و نوآوری بین دانشجویان و ایجاد فرصتی مناسب برای ارائه، داوری و دفاع از ایده های خلاقانه از جمله فعالیت های مهم در خصوص کارآفرینی دانشجویان است.

وی افزود: همچنین حوزه ارتباط با صنعت را تقویت کرده آنچنان که امروز  شاهد بیش از بیست میلیارد ریال قرارداد با صنعت هستیم.

دکتر سلیمان پور در خصوص تشریح فعالیت های پژوهشی اظهار داشت: ساختمان آزمایشگاه مرکزی را تقریباً به اتمام رساندیم و ۵0 میلیارد ریال تجهیزات پیشرفته فنی برای این مرکز خریداری شده است همچنین برای ۵ آزمایشگاه دانشگاه گواهی  ISO 9002 کسب کردیم.
پایان مراسم با اجرای کلیپ و برنامه و تجلیل از 25 نفر از اساتید برتر آموزشی و پژوهشی خاتمه یافت.

اسامی اساتید برتر دانشگاه ارومیهبه ترتیب حروف الفباء

دکتر هادی الماسی
دکتر مرتضی بهرام
دکتر احمد پورستار
دکتر حسین تاجیک
دکتر سعید تاروردیلو
دکتر اسماعیل تمدن فرد
دکتر شهرام جوادی
دکتر فرنوش حاجی زاده
دکتر خیراله حدیدی
دکتر محمد حسنی
دکتر عباس حسنی
دکتر حسن حیدری
دکتر عبدالله خویی
دکتر رضا درویش زاده
دکتر اسماعیل رضایی چیانه
دکتر حسین شوکتی
دکتر فرشید صراف زاده
دکتر مهدی عرفانیان
دکتر خلیل فرهادی
دکتر چنگیز قبادی
دکتر محمد کاشف
دکتر هادی گودرزی
دکتر منیر مجرد
دکتر غلامرضا منصورفر
دکتر بهمن نزهت