آخرین اخبار

مجله Iranian Journal of Language Teaching Research (IJLTR)     دانشگاه ارومیه موفق به اخذ درجه علمی _ پژوهشی از وزارت علوم شد

کمسیون بررسی نشریات وزارت علوم، در تاریخ 3 خرداد 1396 با اعطای اعتبار علمی- پژوهشی به مجله Iranian Journal of  Language Teaching Research (IJLTR)   موافقت نمود. IJLTR    از سال 2013 بصورت دو فصلنامه در سال توسط دانشگاه ارومیه  منتشر می گردد و از سال 2016 هر سال یک ویژه نامه (Special Issue)  نیز در خصوص مسایل روز آموزش زبان انگلیسی  با همکاری یک ویراستار میهمان از یکی از دانشگاههای برتر دنیا به آن اضافه گردیده است.

این نشریه با صاحب امتیازی دانشگاه ارومیه  و سردبیری و مدیر مسئولی دکتر کریم صادقی انتشار می یابد. مدیر داخلی نشریه دکتر فرح قادری است و هیات تحریریه آن متشکل از اساتید بنام از دانشگاه ارومیه و دیگر دانشگاههای ایران و دنیا از جمله دانشگاهای تهران، علامه طبا طبایی ، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، کمبریج، مری لند، پنسیلوانیا و غیره می باشند.

شایان ذکر است:  مجله IJLTR  در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)  نیز نمایه می شود و ضریب تاثیر آن در این پایگاه در سال 2014 برابر 0.238 است این نشریه در پایگاهای معتبر علمی دنیا مثل SCOPUS و  ERIC نیز نمایه می شود.

گفتنی است: آخرین ضریب تاثیر مجله (CiteScore)  در سال 2016 به استناد پایگاه   SCOPUS معادل 0.80 بوده که نسبت به سال 2015  به میزان 0.41 افزایش  یافته  و رتبه مجله را از 582 نشریه نمایه شده در شاخه زبان و زبان شناسی،  به 113 ارتقا داده است.  با این رتبه بندی  مجله   IJLTR  در زمره نشریاتQ1  در درجه بندیSCOPUS   قرار گرفته است.  

اطلاعات بیشتر در مورد مجله در سایت مجله با آدرس www.urmia.ac.ir/ijltr   قابل دسترسی است

روابط عمومی دانشگاه کسب این موفقیت را خدمت جامعه دانشگاهی و دست اندرکاران مجله تبریک عرض می نماید.