آخرین اخبار

دانشگاه ارومیه همزمان با سراسر کشور میزبان داوطلبان کنکور سراسری سال 1396 است

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه با اشاره به شرکت 10541 داوطلب کنکور سراسری در پنج گروه آزمایشی در حوزه دانشگاه ارومیه، گفت: از این تعداد 5 هزار و 680 داوطلب زن و 4861 نفر داوطلب مرد در این حوزه رقابت خواهند کرد.

"علیرضا مظفری" با بیان این خبر، اظهارداشت: کنکور سراسری 1396 در شهر ارومیه و 14 شهرستان دیگر استان برگزار خواهد شد.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در برگزاری آزمونهای سازمان سنجش در دانشگاه ارومیه افزود:کارت ورود به جلسه از روز یکشنبه ۹۶/۴/۱۱ در سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان باید با توجه به اطلاعیه سازمان که درخصوص توزیع کارت ورود به جلسه صادر نموده است در موارد لازم از قبیل نواقص یا مغایرتها طبق دستورالعمل چندگانه اقدام نمایند، در مواردی که در اطلاعیه ذکر شده داوطلبان می بایست به باجه رفع نقص که در پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه از روز سه شنبه ۹۶/۴/۱۳ تشکیل خواهد شد و تا روز چهارشنبه برقرار خواهد بود مراجعه نمایند ضمناً ساعت کار باجه رفع نقص صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴ الی ۱۸ است.

وی ادامه داد: این آزمون ملی به مدت دو روز در دو نوبت صبح و عصر در روزهای پنج شنبه و جمعه 15 و 16 تیر ماه برگزار می‌شود که داوطلبان دانشگاه ارومیه، در چهار حوزه ساختمان کلاسهای عمومی، دانشکده های فنی، علوم و دامپزشکی به رقابت خواهند پرداخت. 

مظفری تصریح کرد: دانشگاه ارومیه صبح پنجشنبه در گروههای آموزشی علوم ریاضی و علوم انسانی، عصر پنجشنبه در گروه آزمایشی هنر، صبح جمعه در گروه آزمایشی علوم تجربی و عصر جمعه در گروه آزمایشی زبانهای خارجی، میزبان رقابت کنندگان خواهد بود.

دکتر مظفری گفت: نماینده تام الاختیار دانشگاه مسئولیت و مدیریت برگزاری آزمون در دانشگاه و مسئولیت مخزن اصلی آزمون در استان را دارد و مدیریت حراست دانشگاه حفاظت آزمون دانشگاه و استان را برعهده دارد .

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: برای ایاب و ذهاب داوطلبان مکاتبات لازم با سازمان اتوبوسرانی ارومیه انجام گرفته است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه از داوطلبان درخواست نمود: برای حضور در جلسه آزمون، علاوه بر کارت شرکت در جلسه آزمون، کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار نیز به همراه داشته باشند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در ارومیه؛ در پایان برای داوطلبان عزیز آرزوی موفقیت در آزمون پیش رو را داشته و از آنان خواست با نام و یاد خدا و تکیه بر اطلاعات و توانایی های خود در جلسه آزمون حاضر شوند و مدیریت زمان در پاسخگویی به سوالات را فراموش نکنند.

گفتنی است: داوطلبان بايد از آوردن وسايل اضافي از جمله كيف دستي، ساك دستي، هرگونه دستگاه ارتباطي (از قبيل پيجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوري، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و ...)، جزوه، كتاب، ماشين حساب، هرگونه نُت و يادداشت و نظاير آن و همچنين وسايل شخصي به جلسه آزمون اكيداً خودداري نمايند. بديهي است كه به همراه داشتن هر كدام از وسايل یادشده به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «ه» اطلاعیه مندرج در سایت سازمان سنجش آمده است، رفتار خواهد شد..

لازم به ذکر است: نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1396 براساس برنامه زمانی نیمه دوم مرداد ماه خواهد بود و نتایج نهایی در هفته سوم شهریورماه، از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش كشور اعلام خواهد شد.