آخرین اخبار

رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه( وزیر علوم ترکیه) و رییس دانشگاه

نشست روسای دانشگاههای جهان اسلام در کشور ترکیه چهارم و پنجم مرداد ماه سالجاری در شهر آنکارا کشور ترکیه با حضور روسای بیش از 30 کشور اسلامی دنیا و همچنین روسای بیش از 130 دانشگاه کشور ترکیه و با حضور روسای 14 دانشگاه از کشور ایران از جمله دانشگاه ارومیه برگزار گردید.

این همایش با محور "شکل دهی سیستم نوین آموزش عالی در کشورهای اسلامی" و با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، پروفسور دکتر یکتا ساراچ، رئیس سازمان آموزش عالی ترکیه، تعدادی از وزراء و مدیران نهادها و سازمان های رسمی و مردمی آغاز به کار گردید.

طی این نشست دو روزه ما بین دانشگاه ارومیه با دانشگاههای دولتی باکو و دانشگاه آلانیا از کشور ترکیه تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فرهنگی منعقد گردید.

رییس دانشگاه کوفه عراق و رییس دانشگاه

همچنین جهت عقد تفاهم نامه مشترک با روسای دانشگاههای استانبول ترکیه، دانشگاه های بغداد، کوفه و صلاح الدین از کشور عراق و چند دانشگاه از کشورهای ترکیه و مالزی دیدار انجام پذیرفت. گفتنی است: در این نشست روساء، معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه های حضور یافته کشورمان در یک نشست صمیمی با سفیر کشورمان در ترکیه و همچنین با حضور دکتر موسوی دبیرکل D8 در خصوص موقعیت ایران و ترکیه در ابعاد مختلف و نحوه تقویت همکاری های مشترک تحقیقاتی، گفتگو و رایزنی کردند.

 

رییس دانشگاه دولتی باکو و رییس دانشگاه

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2742  این هفته:41237  این ماه:188184  امسال:1538640