آخرین اخبار

اساتید شرکت کننده در طرح ضیافت اندیشه دانشگاه ارومیه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار و گفتگو کردند.

در این مراسم که در دفتر امام جمعه برگزار شد، حجت الاسلام قریشی گفت: یکی از مباحثی که بسیار قابل تامل است و به اندازه فهم  و آموزشی که در متون دینی آمده و آیات و روایات آن را توجیه می کند این هست که عالم هستی و نظام خلقت از شعور خاصی برخوردار هست. همان طور که ما انسان ها با عقل و فهم برای زندگی خود برنامه ریزی می کنیم خداوند چنین تدبیر کرده که عالم خلقت نیز بر اساس شعور خود رفتارش را با ما تنظیم می نماید. خداوند فرموده: اگر(انسان ها) اهل تقوا باشند ما درهای برکت آسمان و زمین را بر روی مردم باز می کنیم.

وی ادامه داد: نکته ای که می خواهم عرض کنم این است که نظام خلقت به گونه ای تدبیر شده که اگر اعمال ما درست باشد زمین و آسمان هم در مسیر اهداف ماست و اگر درست نباشد زمین و آسمان هم برکت خودش را از ما خواهد گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان به ملازمت دین و دانش اشاره کرد و تصریح نمود: اگر خداترسی، خدا محوری، عبودیت و تعبد همراه علم باشد پیشرفت فوق العاده ای پیدا می کند ولی اگر اینها ملازم هم نباشد کار به نتیجه نمی رسد. لذا بزرگواران اگر بخواهند در دانشگاه پیشرفت در مباحث علمی داشته باشند باید علم خود را با تقوا و تعبد قرین نمایند"

در ادامه این دیدار که نهم مرداد ماه برگزار شد اساتید به بیان نظرات خود در مسائل مختلف پرداختند.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2736  این هفته:41231  این ماه:188178  امسال:1538634