آخرین اخبار

آیت الله صانعی نماینده ولی فقیه و سرپرست بنیاد 15 خرداد در دانشگاه ارومیه: امام خمینی(ره) مردم را می شناخت و مردم امام را.

آیت الله صانعی در جلسه پیش از آغاز مراسم کلنگ زنی خوابگاه دختران دانشگاه ارومیه که به همت بنیاد 15 خرداد ساخته می شود گفت: امام خمینی ، رسول مرسل یا ائمه معصوم نبود اما می توانیم او را تشبیه کنیم و اسطوره ای بدانیم که هیچ کار و سخنی را از روی هوی و هوس انجام نمی داد و نمی گفت بلکه همواره عواقب کار را می سنجید.

حاج شیخ حسن صانعی بیان داشت: شناخت متقابل  رهبر و مردم از همدیگر می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات امروز باشد و امام کسی بود که علم، عرفان، شناخت صحیح اسلام و قرآن و اخلاق اسلامی را برای ما به یادگار گذاشت.

وی افزود: امام خمینی عاشق دانشگاه بود و منشا تمام خوبی ها را از دانشگاهها و حوزه ها می دانست.

نماينده ولي فقيه ادامه داد: در هیچ مرحله ای از زندگی و در هیچ اتفاقی امام را دچار سختی و هراس ندیدم بلکه همیشه آرامش بر ایشان مسلط بود و هیچ کاری برایشان سخت نبود.

در ادامه دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه گفت: استان آذربایجان غربی یک استان مرزی بوده و همواره در طول تکوین انقلاب و جنگ درگیر جنگ و کشمکش بوده و این درگیری امنیتی تا به امروز نیز ادامه دارد که این مسئله بر محرومیت و عقب افتادگی این استان در شاخصه های توسعه دامن زده است.

وی در این نشست که با حضور مسئولین استانی و معاونین و مدیران دانشگاه برگزار شد ساخت خوابگاه، مدارس و مشارکت در ساخت سد و دیگر اقدامات خیر خواهانه را از برکات و همکاری بنیاد 15 خرداد با بخش های مختلف جامعه عنوان نمود و از مدیریت این بنیاد به جهت ساخت خوابگاه دخترانه در دانشگاه تقدیر نمود.

دکتر حب نقی همچنین با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه، تشکیل شرکت های دانش بنیان و کارآفرین شدن فارغ التحصیلان را به عنوان بخش مهمی از این برنامه بیان کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه حضور آیت الله صانعی را موجب خیر و برکت برای دانشگاه و شهر ارومیه عنوان کرد.

وی ضمن تقدیر از احداث خوابگاه توسط بنیاد 15 خرداد، با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: بر اساس این حدیث، فرزند صالح، علم نافع و صدقه جاریه پس از مرگ نیز برای بنده، حسنات در پی دارد و ابراز امیدواری کرد ساخت خوابگاه به عنوان صدقه جاریه برای مسئولین امر محسوب شود.

نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز به عنوان دیگر سخنران با بيان مشكلات استان پراهميت آذربایجان غربی، اين استان را داراي سابقه تاريخي و انقلابي فراوان و نيازمند توجه بیشتر مسئولين دانست و ساخت این خوابگاه را حلقه اتصال بنیاد 15  خرداد به مسائل علم و فناوری عنوان کرد.

همچنین پیام دکتر محمداسماعیل اکبری مشاور سرپرست بنیاد 15 خرداد در نشست مذکور قرائت شد.

گفتنی است: کلنگ احداث خوابگاه دخترانه 250 نفره طرح خورشید بیست و نهم مرداد ماه در پردیس نازلو دانشگاه جنب خوابگاه دخترانه طوبی در مساحتی به وسعت 4500 مترمربع زیربنا، توسط حجت الاسلام و المسلمین قریشی و حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده نماینده بنیاد 15 خرداد به زمین زده شد.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1754  این هفته:16243  این ماه:81891  امسال:1039123