آخرین اخبار

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن عید بزرگ غدیر خم مراسم جشنی را امروز پانزدهم شهریور ماه با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار کرد.

 در ابتدای مراسم که در سالن اجتماعات دانشکده علوم ترتیب یافته بود حجت‌الاسلام و المسلمین منصور امامی، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام امامی گفت: عید غدیر از اعیاد عظیم الهی است و گرامیداشت این روز با اعمالی نظیر صله رحم، قرائت دعا و زیارت نامه و اطعام مومنین هر چند اندک، توسط مسلمانان کاری ارزشمند و دارای اجر اخروی است .  

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شبهات روز تاریخی غدیرخم افزود: پیامبر اکرم( ص) در طی خطبه ای در غدیر خم، حضرت علی (ع) را ولی و مولای پس از خود برای مسلمانان اعلام کردند و ائمه همواره بر این حق امامت و ولایت شان صحه گذاشته و بر آن تاکید کردند.

وی عدم اعتراض حضرت علی به مسئله خلافت پس از پیامبر، مناقشه در اصطلاح" ولی"، چرایی عدم بازتاب مسئله به صورت گسترده و ... را از شبهات مطرح شده در این خصوص اعلام و برای آنها پاسخ داد.

 بیان جایگاه ارزنده امام علی(ع) در نزد پیامبر و فرشتگان و قرائت شعری در مدح حضرت علی توسط حجت الاسلام امامی پایان بخش سخنان وی بود.

مولودی خوانی و برگزاری مسابقه از بخش های دیگر برنامه‌های این مراسم بود.