آخرین اخبار

تفاهم نامه مشترک دانشگاه ارومیه با ستاد اقامه نماز استان در جهت استفاده از ظرفیت های علمی و فرهنگی دانشگاه در راستای ترویج اقامه نماز منعقد گردید.

 

نادرصفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استان در جلسه انعقاد این تفاهم نامه که بیست و نهم شهریورماه در دانشگاه ارومیه ترتیب یافت گفت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نقش غیر قابل انکاری در آموزش و تبیین و تبلیغ فرهنگ اقامه نماز داشته و از ارکان اصلی نهادینه کردن فرهنگ برپایی نماز در بین جوانان هستند.

صفرزاده همچنین با تاکید بر رفع مشکلات نمازخانه های بین شهری، مدارس و خوابگاهها، خواستار مهیا نمودن شرایط مطلوب برپایی فریضه نماز، گسترش و تعمیم اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه و همکاری مستمر در این زمینه شد.

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت: دانشگاه همواره بر این مسئله صحه گذاشته که باید نقش خود را در هدایت ضمیر پاک و خداجوی جوانان به سمت نماز و یاد خدا ایفاء نماید.

رییس دانشگاه افزود: تنها دعوت به نماز و برگزاری نماز جماعت کافی نیست بلکه باید آن را در عمق روح جوانان جاری و ساری کنیم و دانشجویان را از نظر اعتقادی تقویت نماییم.

دکتر حب نقی یادآور شد: ما طی جلساتی با اعضای هیات علمی به عنوان راهنمایان 16000 دانشجوی این دانشگاه، به امر  نماز و وجوب اشاعه آن در بین جوانان تاکید کردیم.

رحیم برزگری رییس ستاد اقامه نماز استان گفت: راهکارهای مطلوب برای توسعه فرهنگ نماز در دستگاه های اجرایی و جامعه باید دنبال شود و طرح بومی سازی برنامه های نماز اقدامی در این مسیر به شمار می رود که طی این تفاهم نامه امیدوار به اجرایی شدن آن هستیم.

وی نماز را رکن و اساس اصلی کارهای فرهنگی عنوان کرد و افزود: نماز نجات دهنده تمامی شئونات فرهنگی است و یک کار فرهنگی است که هیچگاه رنگ نمی بازد.

وی رییس دانشگاه و مدیران ادارات را برای احیای نور چشم پیامبر فراخواند و بر نقش ستاد اقامه نماز به عنوان دستیار در بخش اجرا و ارائه دهنده شیوه نامه اجرایی مفاد تفاهمنامه اشاره نمود.

توجه به نماز و نیایش در جشنواره های فرهنگی و هنری، برگزاری کارگاههای آموزشی نحوه دعوت به نماز، حمایت مادی و معنوی از پایان نامه های دانشجویی با موضوع نماز و ... برخی از مفاد این تفاهم نامه می باشد.

گفتنی است: بنابر اعلام معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز، دانشگاه ارومیه در سال 95 در ترویج اقامه نماز قریب به 70% رشد داشته است.

همچنین دانشگاه ارومیه میزبان مدیران و روسای 5 سازمان دیگر استان برای  امضای تفاهم نامه با ستاد اقامه نماز بود.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2238  این هفته:21827  این ماه:107822  امسال:1117306