آخرین اخبار

دانشگاه ارومیه در نتایج رتبه بندی طرح آمایش آموزش عالی در بحث توسعه آموزش و پژوهش و فناوری در سطح ملی، جزو دانشگاههای سطح 2 اعلام شد.

طرح آمایش آموزش عالی در ادامه مرحله اول طرح سطح بندی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و با دریافت اطلاعات مراکزآموزش عالی سطح کشور در دو دسته جامع و تخصصی اجرا گردید و حدود 120 موسسه و دانشگاه در این طرح مورد بررسی قرار گرفتند.

از اهداف اصلی طرح آمایش عالی ماموریت محوری دانشگاهها می باشد که دانشگاه ارومیه توانست در بحث توسعه آموزش، پژوهش و فناوری و کمک به رفع چالش ها در سطح ملی بدرخشد و جزو دانشگاههای موثر در این رده در سطح ملی باشد.

همچنین از اصلی ترین ماموریت های دیگر این طرح می توان به تربیت نیروی انسانی کارشناس و متخصص با اولویت نیازهای منطقه ای و محلی، توسعه علم و فناوری، گسترش مرزهای دانش در سه سطح محلی، منطقه ای و بین المللی اشاره کرد.

بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم، در این نتایج، دانشگاههای تهران، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، تبریز، تربیت مدرس، اصفهان و شیراز از جمله دانشگاههای برتر در سطح یک ملی در میان دانشگاههای جامع کشور نام برده شده و سطح دانشگاه ارومیه پس از این دانشگاهها در میان دانشگاههای دارای سطح دو ملی عنوان گردیده است.

روابط عمومی دانشگاه این موفقیت را به اساتید محترم و دانشجویان عزیز تبریک عرض می نماید.


 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:777  این هفته:21589  این ماه:84786  امسال:1044628