آخرین اخبار

دکتر رضایی روانشناس و مدرس کارگاه در جمع اساتید، کارکنان و دانشجویان گفت: تكنولوژي امروز به وفور در زندگی بشر پدیدار شده و اولین هدف ساخت آن زندگی با سهولت انسان بوده است اما همین تکنولوژی مانند شمشيري دولبه در زندگي آدمي است که لبه تیز  و صدمات آن در جسم و روان مردم تاثیر بسیاری داشته است.

مدرس کارگاه  در طی این جلسه با بیان مراسمات سنتی خاص ایران و هر نقطه از جهان گفت: با وجود رادیو، تلویزیون، کامپیوتر، اینترنت، موبایل و شبکه های اجتماعی که هر روز با آنها سر و کار داریم دچار تجربیات بد نظیر تجربه سر درد ، بی خوابی ، استرس عدم تمرکز، بی حالی و کرختی، بی حوصلگی، دردهای نامشخص در جاهای مختلف بدن، گرفتگی های عضلانی، افسردگی، خواب آلودگی ، چاقی مفرط و ... شده ایم و می طلبد دوباره به سنت هایمان با تمام جنب و جوشها و خلاقیت هایش برگردیم که مراسم شب چله نیز یکی از آنهاست.

دکتر رضایی ادامه داد: بازي هاي رايانه اي هيچ وقت نبایدجاي بازي هاي سنتي را بگيرند چون علاوه بر عوارض دیگر، در بازي هاي رايانه اي تعهدي نيست و اصول اخلاقي وجود ندارد.

وی دیگر مشکلات استفاده از تکنولوژی های ارتباطی در ایران و دیگر کشورها را افزايش جرايم اينترنتي، ازدواج اينترنتي با عدم شناخت صحيح، عضويت در شبكه های مجازي و انزواي فردي، كاهش روابط بين زوجين، شكل گيري هويت مجازي، بي اطلاعي والدين از پشت پرده هاي مجازي، بلوغ زودرس و .... عنوان نمود و گفت باید از لبه جراحی و همیاری تکنولوژی ها آن هم به صورت معقول و منطقی بهره مند گردیم.

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2963  این هفته:30363  این ماه:92243  امسال:1053897