آخرین اخبار

به مناسبت بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مراسم تجلیل از مقام کتابدار و ترویج فرهنگ کتابخوانی در دانشگاه ارومیه برگزار شد

در اين جلسه دكتر سلیمان پور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه ضمن تبريك اين روز گفت: کتاب باعث درک و عمیق از حقایق اطراف و جهان می شود و بخش اعظم پیشرفت ها و تحولات علمی امروزه با مطالعه به دست آمده و ضرورت وجودكتابخانه در دانشگاه که یکی از مامن های اصلی رشد علم بشری است؛ بسیار بالا است.

در ادامه منوچهر ده بزرگي رییس کتابخانه مرکزی گزارشي از عملكرد خود در طول يك سال گذشته ارائه داد.

رییس کتابخانه مرکزی  همچنین از هزینه کرد یک میلیارد و پانصد میلیون ریال برای خرید کتاب های سفارشی اساتید و دانشجویان از نمايشگاه بين المللي كتاب تهران خبر داد و گفت: افزودن کتاب‌های تازه و جدید به کتابخانه‌ها، حیات و پویایی آن را تامین و تضمین کرده و مشوق عضویت بیشتر دانشجوها می گردد.

آسیب های مطالعه در فضای مجازی، لزوم ارتباط علوم مختلف باهم،  نياز به نيروهای متخصص، مشکلات کتابداران از مسائلی بود که در نشست کتابداران با معاون پژوهشی و فناوری مطرح گردید.
گفتنی است در پایان این مراسم که بیست و دوم آبان ماه در کتابخانه مرکزی ترتیب یافت، از سوی کتابداران، کتاب شاهنامه به معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اهداء گردید.
گفتنی است: دانشگاه ارومیه دارای 12 کتابخانه با بیش از 175 هزار نسخه کتاب است و برای 14526 عضو، خدمات ارائه می نماید.

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1260  این هفته:35375  این ماه:128838  امسال:1443126