آخرین اخبار

در آیین معرفی پژوهشگران برگزیده کشور؛

وزیر علوم از استاندار آذربایجان غربی و رییس دانشگاه ارومیه تجلیل کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری از ۲۰ پژوهشگر و فناور برگزیده و استانداران 4 استان‌ آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس و لرستان به عنوان حامیان برگزیده پژوهش و فناوری و رؤسای دانشگاه‌های تبریز، ارومیه، شیراز و لرستان به عنوان دبیران برگزیده ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان‌ها تجلیل کرد.

در مراسمی که بیست و هفتم آذر ماه با حضور دکتر غلامی، وزیر علوم در سالن اجلاس سران برگزار شد ضمن تقدیر از دکتر شهریاری استاندار و رییس ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استان و دکتر رحیم حب نقی ریس دانشگاه ارومیه و دبیر ستاد هفته پژوهش و فناوری استان، از ۱۶ عضو هیات علمی به عنوان پژوهشگر برگزیده و ۲ عضو هیات علمی و ۲ محقق فعال در شرکت های دانش بنیان به عنوان فناور برگزیده نیز تجلیل شد.

همچنین دکتر مریم گل‌آبادی از مرکز رشد دانشگاه آزاد اصفهان، سید روح‌الله موسوی از پارک علم و فناوری خوزستان، دکتر سعید بهزادی‌پور از دانشگاه صنعتی شریف و محسن بهمنی از شرکت پژوهش و فناوری پترو شیمی به عنوان فناور برگزیده مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین در بخش دیگری از مراسم از دکتر معین احمدی بعنوان ایده‌پرداز برگزیده جشنواره ملی شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده (شتاب) تقدیر شد.

در بخش دیگری از این آیین، طرح‌های پایش و پیش‌بینی شرایط دریایی کشور از دانشگاه صنعتی اصفهان و طرح توکامک البرز از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان طرح‌های پژوهشی برتر انتخاب شده و مجریان آن‌ها مورد تقدیر قرار گرفتند.

جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر ، همه ساله توسط معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سطح ملی برگزار می شود و ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری و ارتقای جایگاه آن، معرفی توانمندی های پژوهشی دانشگاه ها، شناسایی فناوری های برتر و ایجاد انگیزه در اساتید و پژوهشگران و همچنین فراهم سازی ارتباطات بیشتر ما بین صنعت و حوزه پژوهش؛ از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

تصویر خبر: 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2808  این هفته:36557  این ماه:114758  امسال:1181850