آخرین اخبار


هیاتی متشکل از دانشگاه و مجموعه های اقتصادی و فناوری وان ترکیه در تاریخ 22 و 23 آذرماه 1396 به دانشگاه ارومیه سفر کردند.

رییس دانشگاه یوزونجی ایل، رییس تکنوکنت، رییس مرکز توسعه کارآفرینی (ISGEM) و رییس اتاق بازرگانی وانسیاد، در این سفر ضمن دیدار رییس و معاون پژوهشی دانشگاه ارومیه، بر لزوم عملیاتی نمودن مفاد تفاهم نامه منعقده فیمابین دانشگاه ارومیه و دانشگاه وان تاکید نمودند.

همچنین هیات مذکور از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه پژوهشگران دانشگاه ارومیه،توانمندی های پژوهشکده زیست فناوری، پژوهشکده دریاچه ارومیه و پژوهشکده آرتمیا و توانمندیهای میکروالکترونیک دانشگاه ارومیه؛ بازدید نمودند و جلسه مبسوطی در خصوص امکان ایجاد همکاری‌های اقتصادی برگزار شد.

روز دوم سفر، نشستی در محل شهرک الکترونیک و صنایع غذایی و سپس دانشگاه ارومیه، برگزار و موضوع ایجاد «کریدور فن آفرینی وان- ارومیه (TEP VUC)»، در این نشست به تصویب رسید و مقرر شد در الحاقیه تفاهم نامه موجود بین دو دانشگاه با برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فناورانه (فن بازار) محققان دانشگاه ارومیه در محل تکنوکنت وان، عملیاتی گردد. همچنین ساز و کار تعاملات اقتصاد دانش بنیان دانشگاه ارومیه با شرکتهای تجاری مستقر در ISGEM و پارک فناوری وان به صورت پیشنهادات تنظیم شده در معاونت پژوهشی و دفتر اقتصادی دانشگاه، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

 

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:3099  این هفته:30499  این ماه:92379  امسال:1054033