آخرین اخبار

اولین نشست کارگروه همکاریهای علمی ایران - ارمنستان توسط دانشگاه ارومیه در محل وزارت علوم،تحقیقات و فناوری برگزار شد.

دانشگاه ارومیه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محور همکاریهای علمی دانشگاههای کشور با دانشگاهها و مراکز علمی - پژوهشی ارمنستان تعیین شده است که در راستای انجام ماموریت واگذار شده، اولین نشست کارگروه چهارم بهمن ماه تحت ریاست دکتر آق، مدیر دفتر روابط بین الملل دانشگاه ارومیه و با حضور دکتر کوهیان معاون همکاریهای بین المللی وزارت علوم، دکتر علیزاده مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم و مدیران دفاتر روابط بین الملل دانشگاههای فردوسی مشهد، بین المللی امام خمینی، گیلان، رازی، خواجه نصیر، صنعتی ارومیه، صنعتی امیرکبیر، علامه طباطبایی، اصفهان، نیشابور، زنجان، یزد، آیت الله حائری میبد، علوم پزشکی تبریز و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ترتیب یافت.

 

دکتر کوهیان و دکتر علیزاده در این جلسه بر سیاستهای کلان وزارت علوم برای همکاریهای بین المللی با کشورهای خارجی از جمله با ارمنستان تاکید کردند.

در ادامه دکتر آق گزارشی درارتباط با دانشگاههای ارمنستان، اهداف کارگروه، بازدیدهای انجام گرفته و برنامه کلی همکاریها با ارمنستان را ارائه کرد.

نمایندگان دانشگاهها نیز نقطه نظرات و پیشنهاداتی برای توسعه همکاریها مطرح نمودند که نتایج این نشست توسط رییس دانشگاه ارومیه در جلسه کمیته ایران - ارمنستان با حضور مسئولین وزارتی از دو کشور در محل وزارت ارائه می گردد.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:419  این هفته:27028  این ماه:111212  امسال:1211792