آخرین اخبار

دکتر رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در مراسم بزرگداشت سالگرد انقلاب اسلامی ایران با بیان این سخن گفت: بسیاری از دول در مقابل ظلم و ستم و تجاوزهایی که به کشورهای مظلوم در سراسر دنیا انجام می شود سیاست بی تفاوتی و نادیده انگاری در پیش می گیرند اما ایران بدون توجه به نژاد و رنگ و مذهب در هر جای دنیا که ظلمی صورت بگیرد نمی تواند طریقه بی تفاوتی در پیش بگیرد و از مظلوم حمایت می کند و این در تعارض با سیستم جاری بین الملل است و با منافع قدرتهای بزرگ منافات دارد و همین دلیل اصلی دشمنی آنها با ایران است.

وی در ادامه ضمن تبریک سی و نهمن بهار آزادی گفت: من سه عامل بدیهی استبداد شدید پهلوی، سرسپردگی شخص اول مملکت به قدرتهای بزرگ بخصوص آمریکا و بیداری ملت ایران را از مهمترین عوامل به وجود آمدن انقلاب میدانم و چه بسا ملت هایی که اکنون در استبدادی شدیدتر زندگی می کنند اما آن بیداری و آگاهی لازم جهت اعتراض و انقلاب را ندارند.

دکتر حب نقی ادامه داد: تحلیل فرمایشات مقام معظم رهبری این مسئله را خاطرنشان می سازد که قدرتها و نظام های مسلط هیچ گاه با نظام اسلامی ایران سازگاری صدر صد نخواهند داشت و اگر گاهی موافقت های ظاهری هم باشد در باطن امر و اساساً با نظام ما و آرمان های آن مخالفت هستند.

وی سوءمدیریت، کم کاری ها و بسیاری از فسادهای اکنون ایران را به مثابه کف و خار و خاشاک روی آب دانست وعنوان کرد: اینها به کناری خواهند رفت و هرگز نمی توانند جریان زلال انقلاب اسلامی را خدشه دار کنند.

همچنین وی افزود: اعتراضات اخیر ایران نشان داد که باید در رفتارهایمان بازنگری کنیم؛ ملت ما مسلماً در بر روی کار آوردن انقلاب عظیم اسلامی اشتباه نکرده است و سیستم حکومتی ما منبعث از مردم است.

رییس دانشگاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: مبدا این اقتصاد و طرز تفکر باید از نتایج پژوهش و تحقیقات اساتید و از داخل دانشگاه های ما صادر شود نه از علوم و تکنولوژی که از خارج وارد شده و بومی نیست و نمی تواند دردی از کشور دوا کند و این انتظار ما از همه اساتید است.

دکتر حب نقی در ادامه با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه بیان داشت: این برنامه در آغاز راه است و ما بیشترین تلاشمان در این عرصه، تربیت دانشجویان کارآفرینی است که ضمن ایجاد بازار کسب و کار برای خود بتوانند افرادی را نیز وارد بازار کسب و کار کرده و اشتغالزایی نمایند.

گفتنی است: این مراسم با اجرای برنامه های مختلف خاطره گویی، مسابقه حضوری، عاشیق خوانی، ایستگاه سلامت، پخش کلیپ و ... 17 بهمن ماه در سالن شورای دانشگاه ترتیب یافته بود.