آخرین اخبار

اردوی راهیان نور دانشجویان دانشگاه ارومیه 14 اسفندماه با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز شد.

در این برنامه دکتر نظریانی قائم مقام رییس دانشگاه، بر لزوم و نقش فرهنگی و آموزشی این اردوها تاکید کرد و گفت: اردوی راهیان نور نوع نگاه جونان را به موضوع شهادت و ایثار تغییر می دهد و این تغییرات غیر قابل انکار است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کیومرزی  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: دانشجویان به عنوان منتخبین و به نمایندگی جامعه دانشگاهی در این سفر الهی شرکت می کنند و در این سفر با شهدا، برای اعتلاء و تداوم راه مقدس شهدا عهد و پیمان می بندند.

همچنین در ادامه مادر شهید علی اصغر جودی نعمتی که از شهدای شهر ارومیه است به سخنرانی پرداخت.

وی گفت: با دلهای شکسته به دیدار شهدا بروید تا دعاهایتان مورد استجابت قرار گیرد.

 

گفتنی است: ثبت نام این اردو از 5 اسفند96 در دفاتر بسیج دانشجویی آغاز و تا 13 اسفند ادامه داشت و تعداد ثبت نام کنندگان با استقبال خوب داوطلبین، در ابتدای دو روز اول به 240 نفر رسید.

شیرمحمدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه گفت: دو کاروان که شامل خواهران و برادران  می باشد در قالب 5 اتوبوس  عازم اردو خواهند شد، حرکت کاروان خواهران از 15 اسفند و کاروان برادران از 21اسفند خواهد بود.

شیرمحمدی ادامه داد: بازدید از مناطق  عملیاتی و پل بعثت  7 ، شلمچه ، هویزه ، نهر خین، معراج الشهدا، طلائیه، فتح المبین  از برنامه های اصلی این اردو است .

وی هدف از برگزاری اردوی راهیان نور را آشنا کردن دانشجویان با دستاورد عظیم 8 سال دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و روایتگری آرامش معنوی حاکم بر آن فضا و ... عنوان کرد.