آخرین اخبار

دکتر حب نقی در مراسم بدرقه دانشجویان پسر عازم مناطق عملیاتی راهیان نور گفت:ایران بدلیل اینکه کشور بزرگی بود و دارای موقعیت ویژه، همواره مورد دست اندازی قدرتهای بزررگ قرار گرفته و با ضعف حاکمان وقت بسیاری از خطه های بزرگ این سرزمین جدا شده است.

وی ادامه داد: در اوایل انقلاب در ایران به تازگی انقلاب شده بود و ارتش انسجام لازم را نداشت طمع، قدرتمندان را تحریک کرد که به فکر تجزیه ایران بیفتند و عراق به جهت جداسازی خوزستان، به ایران حمله کرد اما با رهبری الهی امام خمینی و جان فشانی شهیدان و ایثارگران عزیز نه تنها این دفاع مقدس به پیروزی انجامید بلکه پس از گذشت سالها، خود آن دولتهای ظالم مضمحل شدند.

رییس دانشگاه با ذکر این سخن که شهیدان زنده جاویدند و روحشان در پیشگاه خداوند متنعم هست افزود: شما دانشجویان که به سوی مناطق راهیان نور اعزام هستید پا در خاکی می گذارید که محل عروج آنها و محل تردد ارواح طیبه است.

دکتر حب نقی در ادامه با اشاره به روایتی خاطرنشان ساخت: حضرت علی زمان که از جنگ صفین برمیگشتند در کربلا ایستادند و فرمودند اینجا محل جانفشانی شهداست و خاک کربلا را به جهت خون های پاکی که در آنجا ریخته میشد تکریم نمودند اکنون خاک مناطق راهیان نور هم به جهت جانفشانی ها و خون های پاک ریخته شده در راه دین و وطن پاک و مقدس است و سفر شما سفری معنوی.

در این سفر نزدیک به 1500 نفر دانشجوی پسر استان آذربایجان غربی   با حضور خانواده شهدا مدافع حرم شهید قاسم پور، روسای دانشگاههای استان و مسئولین بسیج دانشجویی از مقابل مسجد دانشگاه ارومیه و از کنار مزار شهدای گمنام عازم سفر به مناطق جنوب شدند.

اردوی راهیان نور دختران نیز چهاردهم اسفندماه پای به سفر زیارتی راهیان نور گذاشتند.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1260  این هفته:27219  این ماه:124309  امسال:1096139