آخرین اخبار

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن مراسم جشنی در دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که 21 اسفند ماه با حضور رییس دانشگاه و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و بانوان دانشگاه همراه بود حجت الاسلام و المسلمین جباری به بخشی از ابعاد وجودی و شخصیتی حضرت زهرا اشاره و گفت: حضرت زهرا در طی 18 سال زندگی شان منشاء مهربانی، رحمت، عاطفه و معنویت برای پدرشان، همسر و فرزندان و کل جامعه بودند.


حجت الاسلام جباری افزود: سیره عملی حضرت فاطمه در زندگی مشترک شان باید سرمشق و الگوی همگان باشند چنانچه حضرت علی (ع) فرمود: در مدت زندگی با حضرت زهرا نه او مرا خشمگین نمود و نه من باعث رنجش و خشم او شدم که خود این روایت نشان از بزرگی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) می باشد و باید الگوی زنان امروز باشد.

در ادامه دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در جمع بانوان حضور یافته و گفت: زنان قبل از انقلاب، برای ورود به اجتماع، باید بایسته های ضد ارزشی حکومت را می پذیرفتند و یا بدلیل تعارض فرهنگی که بین تفکر دینی خانواده ها و نظام مسلط وجود داشت از صحنه اجتماع و فعالیت های اجتماعی دور می شد تا این ضد ارزشها بر وی غالب نشود اما با پدیدآمدن انقلاب اسلامی باورها تغییر کرد و زنان توانستند در عین حال که ارزشهای دینی و فرهنگی خود را حفظ می کنند با رعایت شعائر اسلامی در جامعه حضور پیدا کنند و اکنون زنان در تمامی عرصه های سیاسی، فرهنگی و ... بدون اینکه دغدغه دینی داشته باشند حضور دارند.

همچنین رییس دانشگاه از تصویب ساعت کاری بانوان دارای فرزند زیر شش سال و اعاده پاداش پایان خدمت و پایه استحقاقی بانوانی که در مرخصی زایمان بودند خبر داد.

در ادامه مراسم که با حضور دکتر فرخی مشاور رییس در امور بانوان و خانواده انجام میشد به 13 نفر از همکاران زن دانشگاه، هدیه اعطاء شد.

تقدیر از دکتر ماهرخ غنی شایسته به عنوان بانوی برتر دانشگاه و پخش کلیپ از بخش های دیگر این مراسم بود.