آخرین اخبار

 

معرفی وتجلیل از کار آفرین برتر کشور دوشنبه 20  فروردین 97 طی مراسمی به همت دفتر مدیریت کار آفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه ارومیه در سالن اجتماعات دانشکده علوم برگزار گردید.

این مراسم که با حضور محمدرضا رستمی مدیر عامل مارال صنعت و یکی از کارآفرینان برتر کشور ترتیب یافته بود مورد استقبال زیاد دانشجویان قرار گرفت و سوالات و پاسخ های چالشی حول محور و موضوع کار آفرینی انجام گرفت.

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه با تاکید بر اینکه از جمله بهترین راهها برای اشتغال زایی، آشنا کردن دانشجویان با کار آفرینان برتر کشور و استفاده از تجربیات آنها است از دانشجویان خواست فقط به فکر کار دولتی نباشند بلکه کار آفرینی داشته باشند.

محمدرضا رستمی مدیر عامل شرکت مارال صنعت گفت: سه اصل موفقیت در کار اعتماد نفس به خود، علاقه به کار مورد نظرم و سالم بودن از لحاظ شخصیتی و مناسبات اجتماعی است.

وی با اشاره به تجارب خود گفت: در دوران جوانی شغل های نجاری و بستنی فروشی و آهنگری را نیز تجربه کرده ام ولی که از انجام کار آهنگری داشتند در هیچ کدام از کارها تجربه کرده اند.

رستمی افزود: متاسفانه حمایتهای لازم از صنایع‌ داخلی در سالیان گذشته انجام نشد بعنوان مثال کارخانجات کفش ملی با آنهمه عظمت اکنون تبدیل به مخروبه شده است.

 

کارآفرین برتر کشور اظهار داشت: در ایران به دلار بعنوان کالا نگریسته می شود و افراد و خانواده ها آن را خریداری و در منزل نگاه می دارند در حالیکه از ارز باید برای تبادلات تجاری استفاده کرد.

رستمی با بیان اینکه تجربه عملی و صنعتی دانشجویان در ایران کافی نیست تاکید کرد: من‌ در رزومه افراد دنبال تجربه موفق می گردم.

وی با ذکر این نکته مثبت که به جهت وجود منابع خام و اولیه فراوان ایران یکی از بهترین محلهای تولید در جهان است گفت این امر محقق می شود به شرط اینکه‌ سیاستهای صحیح اجرا گردد.

وی رصد آخرین دستگاههای پیشرفته در خصوص محصول شرکت شان را جزء برنامه های خود اعلام کرد.

لازم به ذکر است: در پایان مراسم از محمدرضا رستمی مدیرعامل شرکت مارال صنعت توسط رییس دانشگاه تجلیل شد.

این شرکت هم اکنون 900 نفر پرسنل در کارخانه و کارگاههای خود دارد.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:3452  این هفته:32166  این ماه:124552  امسال:1095272