آخرین اخبار

نمایشگاه مشترک فن‌آوری و فن آفرینی دانشگاه های ارومیه و یوزنجی ییل وان ترکیه برگزار شد.

این نمایشگاه به همت معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه ارومیه و وان، در راستای تحقق مفاد تفاهم نامه فیمابین دو دانشگاه، صبح روز 13 اردیبهشت 97 با حضور روسای دو دانشگاه ارومیه و YYU  در قالب50 غرفه از محصولات فناوری ایران و ترکیه و در فضایی به مساحت 3500 متر مربع در مجموعه نمایشگاهی شهر وان ترکیه افتتاح و آغاز به کار کرد.

دکتر علی محمد نیکبخت مسئول هماهنگی برگزاری نمایشگاه مذکور گفت: در هفته پژوهش سال 96، دانشگاه ارومیه اقدام به ایجاد نمایشگاه دایمی فناوری نمود که مورد بازدید محققان، دانشگاهیان، مسؤولین استانی و هیأت عالی رتبه ای از دانشگاه یوزنجی ایل (YYU) وان قرار گرفت و هسته اولیه تشکیل این نمایشگاه مشترک گردید.

مدیر انتقال فناوری دانشگاه ادامه داد: با توجه به فضای به وجود آمده و در ادامه فعالیت نمایشگاه دایمی فناوری، نمایشگاه فن‌آوری و فن آفرینی ارومیه-وان با هدف ایجاد کریدور فن‌آوری و گسترش مبادلات علمی و فن‌آورانه بین دو دانشگاه ارومیه و یوزنجی ایل (YYU) وان آغاز به کار کرد.

دکتر نیک بخت ورود محصولات دانش بنیان ایرانی به بازار همسایه و ترویج و تبلیغ مزیت های علمی کشور را از اهداف برگزاری نمایشگاه عنوان و تصریح نمود: ایجاد انگیزه برای تولید فناوری های دانش بنیان و حرکت در راستای تحقیقات کاربردی و نیاز محور؛ استفاده از ظرفیت های دو دانشگاه و تمرین و تجریه روش های انتقال و تجاری سازی فن‌آوری با استفاده از تجارب بین المللی از اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه بود.

وی استقبال از نمایشگاه را خوب ارزیابی نموده و یادآور شد: در ایام نمایشگاه، مسؤلین وان، دانشگاهیان، آموزشگاه ها، صنایع و اصناف، مرکز تکنوکنت، IsGem (مرکز توسعه کارآفرینی) و مسؤولینی از آنکارا از غرفه ها بازدید کردند.

دکتر نیک بخت ادامه داد: هیأت اعزامی از ایران همچنین از توانمندی ها، آزمایشگاه ها و امکانات دانشگاه یوزنجی ییل نظیر دانشکده دامپزشکی، آزمایشگاه مرکزی، درمانگاه دامپزشکی، دانشکده کشاورزی، دانشکده فنی مهندسی، دانشکده پزشکی، سایت نیروگاه خورشیدی 400 kW دانشگاه، مرکز رشد فناوری و مرکز توسعه کار وان بازدید کردند و جلساتی با روسای دانشکده ها و اعضاء هیات علمی دانشگاه YYU منعقد شد.

مسئول هماهنگی برگزاری نمایشگاه؛ فراهم شدن زمینه همکاری با فارغ التحصیلان فناور دانشگاه ارومیه را از جمله دستاوردهای نمایشگاه برشمرد و یادآور شد: با ثبت اجرای اولین نمایشگاه فناوری و فن آفرینی در یک کشور خارجی با محوریت یک دانشگاه به نام "دانشگاه ارومیه" وارد عرصه جدیدی در پیاده سازی سیاست راهبردی دانشگاه کارآفرین خواهیم شد.

نمایشگاه فن‌آوری و فن آفرینی ارومیه- وان در بعداز ظهر روز 15 اردیبشهت 97 به کار خود پایان داد.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:3420  این هفته:32134  این ماه:124520  امسال:1095240