آخرین اخبار

اولین همایش ملی جنگل های ایران، پژوهش و توسعه توسط گروه جنگلداری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه و با همکاری و حمایت موسسات و دانشگاههای کشور نظیر دانشگاه گیلان، کردستان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، سازمان حافظت محیط زیست، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور، انجمن جنگلبانی ایران، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و پایگاه استنادی علوم جهان  اسلام( isc) تیرماه 97 برگزار می شود.

این همایش با هدف تحقیقات بیشتر و وسیع تر در علوم مربوط به جنگل،  شناساندن منابع طبیعی، امکانات و پتانسیل ها، ایجاد بستر لازم برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف علوم جنگل و ایجاد محیط مناسب جهت ارتباط مؤثر بین موسسات آموزشی، پژوهشی و سازمان های اجرایی مرتبط  و محققین ترتیب می یابد.

دکتر الیاس رمضانی دبیر اجرایی همایش محور های این نشست ملی را شامل اکولوژی و جنگل شناسی، فیزیولوژی و ژنتیک، جنگل کاری، مهندسی جنگل، اقتصاد و سیاست جنگل، بیومتری جنگل، حمایت و حفاظت جنگل، جنگلداری، سیستم اطلاعات جغرافیایی سنجش از دور و ... عنوان نمود.

وی افزود: فراخوان همایش به صورت چاپی و الکترونیکی از بهمن سال96 به همه دانشگاههای کشور و موسسات تحقیقاتی و سازمان جنگل ها ارسال شده بود و مهلت ارسال مقالات تا 20 اردیبهشت سال 97 اعلام شده بود که این زمان تا 31 اردیبهشت سال 97 تمدید شد. 

دبیر اجرایی همایش همچنین از همکاری بیش از ده دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی در فرایند برگزاری همایش خبر داد و افزود: این همایش  27-28 تیر ماه  امسال در پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه دانشگاه برگزار خواهد شد.

لازم بذکر است: دبیر علمی این همایش دکتر جواد اسحاقی راد و دبیر اجرایی دکتر الیاس رمضانی می باشد .

 

 دکتر رمضانی