آخرین اخبار

بسمه تعالی

دانشجویان عزیز - همکاران گرامی

سال تحصیلی 98-1397 را با نام خداوند بزرگ و به یاد فداکاری اباعبدا...الحسین (ع) در شرایطی آغاز می کنیم که دشمنان این مرز و بوم با کشتار و شهادت سربازان و هموطنان بی دفاع در اهواز، کام ملت را تلخ کردند. به روح همه شهیدان وطن درود می فرستیم و از خداوند بزرگ نابودی دشمنان میهن عزیزمان ایران را مسئلت می داریم.

 عزیزان بزرگوار، دانشگاه ارومیه با اجرایی نمودن برنامه راهبردی خود و با حرکت در مسیر تعالی و پیشرفت در میان دانشگاههای جامع از لحاظ تولیدات علمی و پژوهشی،  به رتبه دهم در سال گذشته در کشور ارتقا پیدا کرده است. روابط بین المللی دانشگاه با دانشگاههای منطقه و جهان گسترش یافته و برنامه های کارآفرینی، اشتغال پذیری و مهارت افزایی گسترش پیدا کرده است. امید است در سال جدید نیز این روند در دانشگاه شتاب بیشتری به خود گرفته،آثار آن در مهارت افزایی فارغ التحصیلان بیش از پیش ظاهر گردد .

کشور ما امسال با تحریم های جدی روبرو بوده، درآمد ملی کمتر شده و دستگاه های دولتی با تنگناهای مالی روبرو هستند در چنین شرایطی از مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور انتظار می رود برای معضلات کشور را ه حل های علمی آماده نموده و منابع در آمدی کشور و دانشگاه را افزایش دهند. تحصیل و پژوهش در این برهه از تاریخ کشور اهمیت دو چندان دارد لذا شایسته است دانشجویان و اساتید گرامی با درک مسئولیت سنگین و اجتماعی از امکانات و سرمایه عمر خود بیشترین و بهترین بهره داری را در مسیر رشد و تعالی کشور و دانشگاه نمایند .

اینجانب ضمن تبریک سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، سلامتی و موفقیت برای همه اساتید، کارکنان و دانشجویان، از درگاه ایزد متعال خواهانم.

موفق باشید

رحیم حب نقی

رییس دانشگاه

یکم مهر 1397