آخرین اخبار

دکتر رحیم حب نقی صبح روز 18 مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه و قلم از آغاز به کار چهل و سومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه ارومیه خبر داد و تصریح کرد: این نمایشگاه از 21 تا 25 مهر در پردیس نازلوی دانشگاه ارومیه در 20 غرفه و در دو سانس (ساعت8:30  الی12 و 14 الی17) برگزار می شود.

دکتر حب نقی با اشاره به اینکه این نمایشگاه از سال 87 آغاز به کار کرده است افزود: این نمایشگاه به صورت دوره ای در 42 دانشگاه کشور برگزار شده است که در سال جاری در دانشگاه ارومیه  برگزار می شود.

حب نقی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه در سه بخش چرخه تولید سوخت، تولید انرژی(نیروگاهی) و کاربردهای جانبی صنعت هسته ای برپا می گردد خاطرنشان کرد: مرور اجمالی چرخه سوخت، اکتشاف و استخراج، تولید کیک زرد، غنی سازی اورانیوم، مجتمع آب سنگین اراک، شبیه ساز اتاق کنترل نیروگاه اتمی بوشهر، پژوهشکده کشاورزی، پژوهشکده کاربرد پرتوها، پژوهشکده لیزر واپتیک و ... از مهم ترین بخش های نمایشگاه خواهد بود.   

رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به نمایش 6 ماکت بزرگ از نیروگاه اتمی بوشهر، پسمانداری، چرخه سوخت هسته ای، آبشار سانتریفیوژ، مجتمع سوخت، آب سنگین اراک، مرکز پرتودهی و ... در این نمایشگاه اظهار کرد: نمایش ماشین های سانتریفیوژ به صورت برش خورده و در حال کار و نمایش نسل های مختلف سانتریفیوژ از دیگر بخش های این نمایشگاه خواهد بود.

دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به ایجاد احساس عزت و غرور از دستیابی به صنعت هسته ای بازدید کنندگان از نمایشگاه تصریح کرد: به حول  و قوه الهی و تلاش داشمندان مان این صنعت بومی شده و راهی که شروع شده توقف بردار نیست و امروز ما به صنعتی که در انحصار چند کشور بوده دست پیدا کردیم و این دستیابی  زمانی اتفاق افتاده که کشور ما کاملاً در تحریم بوده و این موضوع مایه افتخار غرور و مباهات است.

 

تصویر خبر: 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2736  این هفته:24226  این ماه:102532  امسال:1149251