آخرین اخبار

سمینار بررسی تجارب استحكام بخشی ایوان غربی مجموعه جهانی تخت سلیمان در حال برگزاری است

مظفر عباس زاده عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه و مدیر مجموعه و پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب از برگزاری سمینار بررسی تجارب استحکام بخشی ایوان غربی این مجموعه  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از سایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان؛ عباس زاده با اعلام این خبر گفت: با توجه به حضور تعدادی از کارشناسان دانشگاه درسدن آلمان در پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان و انجام اقدامات مشترک؛ تصمیم برآن شد تا تجارب حاصله از اقدامات مذکور در قالب سمیناری برای متخصصین و علاقه مندان انتقال گردد.

وی افزود: استحکام بخشی ایوان غربی مجموعه تخت سلیمان یکی از دلایل همکاری پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان با دانشگاه درسدن آلمان بود که خوشبختانه از این همکاری نتایج علمی بسیار مفیدی برای علاقه مندان حاصل شده است.

عباس زاده با اشاره به اهداف برگزاری این سمینار تصریح کرد: انتقال تجارب عملی استحکام بخشی عملیات و هم اندیشی اساتید و دانشجویان حوزه حفاظت و مرمت از اهداف اصلی برگزاری این سمینار است.

گفتنی است: این سمینار امروز صبح ششم آبان ماه با حضور مسئولین سازمان میراث فرهنگی، دکتر تورالف بورکرته سرپرست هیات استحکام بخشی و استادیار دانشگاه در سدن آلمان و هم چنین اساتید، دانشجویان و علاقه مندان در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در حال برگزاری است.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:3331  این هفته:27301  این ماه:98051  امسال:1135109